Galeria

    Galeria 13 - Wycieczka Ministrantów do Olsztyna i Spręcowa (6.10.2012 roku)
    Galeria 12 - Rowerowa wycieczka Ministrantów (5.05.2012 roku)

Rajd zakończony...

 

Dzisiaj 5 maja, o godz. 10.00 prawie dwudziesto osobowa grupa wyruszyła rowerami na podbój lasu. Pogoda nam dopisała, nastawienie i samopoczucie idealne. Rower to świetny spoób na spędzanie tych wolnych majowych dni. Stąd też w lesie spotkaliśmy wiele osób, które podbnie spędzali sobotnie przedpołudnie. Cała wycieczka trwała niecałe 3h. Dojechaliśmy do jeziora "50", zatoczyliśmy koło i wróciliśmy do dobrego miasta. Planujemy za tydzień powtórzyć wycieczkę, choć tym razem będzie inna trasa. Nie możemy tylko zapomnieć o klucz nr "15" i "13".

    Galeria 11 - Ministrancki Turniej Piłkarski w Olsztynie (2.05.2012 roku)

Małe WIELKIE zwycięstwo...

 

    Dnia 2 maja 2012 roku Ministranci wyruszyli na Archidiecezjalny Turniej Piłki Nożnej, który odbył się podczas tzw. "Dnia Wdzięczniści" Wyższego Semniarium Duchownego "HOSIANUM" w Olsztynie. Liczną prawie 30 osobową grupą reprezentowaliśmy naszą parafię. Wspólnie mogliśmy o godz. 10.00 uczestniczyć w Seminarium Duchownym. Zwiedziliśmy seminarium, widzieliśmy pokaz Straży Granicznej, wzieliśmy udział w konkursach: bieg z przeszkodami, gry komputerowe, tenis stołowy i karaoke. A ponad to widzieliśmy prawdziwych Rycerzy ;-)

      Nasza Ministrancka Drużyna (młodszych) dotarła w rozgrywkach do ćwierć finału. Okazali się wielkimi umiejętnościami już na początku turnieju, kiedy pokonali Drużynę z parafii w Chruścielu (w zeszły roku byli bardzo dobrzy). Drugi mecz z Drużyną z parafii w Żydowie zremisowaliśmy, niestety jedną straconą bramką w rzutach karnych odpadliśmy. Trzeba przyznać (Ministranci niesłusznie myślą inaczej), że to były wspaniałe mecze. Niewątpliwie naszą gwiazdą, którą podziwialiśmy w tym turnieju był nasz bramkarz Paweł Łaszenkow.
    Grupa Starszych reprezentantów, która grała w koszulkach z napisem "Zespół Szkół Zawodowych - Dobre Miasto" w tym roku odpadła w półfinałach. Choć nie obronili zeszłorocznego tytułu Mistrzów Turnieju, to jednak trzeba im oddać, że gra w ich wykonaniu naprawdę cieszy - jest to PIŁKA NOŻNA na wysokim poziomie.

 

Chłopaki, dzięki za godną reprezentację naszej parafii!

    Galeria 10 - "Wojownicy Pana"

    Galeria 9 - 11.02 Pasowanie na Ministranta

Pasowanie na Ministranta...    

     Ważny dzień w życiu Ministranta to ten, w którym zostaje się uroczyście wprowadzonym do Wspólnoty Ministranckiej. Poodpowiednim przygotowaniu, uznaliśmy, że 9 kandydatów zostało włączonych do Liturgicznej Służby naszej parafii. Od tej chwili będą mogli nosić świętą księgę, a także krzyż - zwycięski sztandar naszej wiary. Będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne, oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło. Posługa ministranta jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino naciało i Krew swoją. Powiększyło się grono służących Panu w liturgii Kościoła. Radujmy się i dziękujmy Bogu, od którego pochodzi wszelkie dobre pragnienie. Nowych ministrantów niech wspiera modlitwa i otacza opieka wspólnoty, a ich rodzinom niech zawsze towarzyszy łaska i pomoc naszego Pana, Jezusa Chrystusa, któremu chwała i panowanie na wieki wieków. 
    Galeria 8 - 16.02 Tłusty Czwartek - SPOTKANIE KARNAWAŁOWE 
     Powoli kończy się karnawał o czym świadczy, że bolą nas brzuchy po „Tłustym Czwartku”. To wydarzenie stało się okazją, aby podsumować punktację ministrancką. W związku z tym Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii spotkała się na SPOTKANIU KARNAWAŁOWYM. Rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz.
     Następnie przy pączkach ministranci oglądali zdjęcia, film, brali udział w konkursach. Centralnym punktem spotkania był wręczenie nagród za aktywność, zaangażowanie w parafii i uczestniczenie na zbiórkach. Najwięcej punktów zebrał ministrant Kacper Smulski. Wyróżnienia otrzymali między innymi: Dawid Marcinowski, Radosław Miąsko, Wojciech Łowczyk, Dawid Stańczyk, Dawid Nowak, Daniel Orłowski, Błażej Kozakiewicz, Bartek Bronowicki i inni. Każdy uczestnik otrzymał upominek. 
    Galeria 7 - 11.02 Zbiórka z ministrantami 
    Galeria 6 - Wigilia ministrancka w Hosianum
     Ponieważ dopiero niedawno otrzymaliśmy zdjęcia z Opłatka Ministrantów i Lektorów w Olsztynie (27 grudnia 2011 roku), postanowiłem umieścić te zdjęcia. Zwłaszcza, że nasi ministranci osiągnęli wiele sukcesów. Najlepszym w Konkursie Liturgicznym okazał się Wojciech Łowczyk (Prezes Ministrantów). Najlepsza grupa w Karaoke była również z naszej parafii, a w "Parafiadzie" zajęliśmy III miejsce, ale tam łatwo wcale nie było. Wszystkim ministrantom gratulujemy.
    Galeria 5 - Pasowanie na Ministranta 
   Galeria 4 - Próba w kościele
    Galeria 3 - Test na punkty
     Galeria 2 - Spotkanie formacyjno-liturgiczne
     Galeria 1 - Zawiązanie wspólnoty - pierwsze spotkanie organizacyjne (3 września 2011 r.)