Ciekawostki - coś dla ducha...

Most nadziei... O ofierze pewnego Ojca (aluzja do Boga)...    Jakiś czas temu bardzo popularny był krótki film ewangelizacyjny, który miał za zadanie bezpośrednio pokazać ogrom MIŁOŚC ojca względem syna, a pośrednio Boga Ojca względem Syna Jezusa Chrystusa. Zachęcam do obejrzenia tego filmiku i chwilowego zastanowienia się nad treścią. Potrzeba nam czasem zatrzymać się w życiu. Dokonać analizy i wyciągnąć wnioski. Czasem trzeba się zatrzymać, by postawić większy krok do przodu.


    Film choć bardzo mocny w swojej treści to niesie ze sobą bardzo głębokie przesłanie. W rolę tego Ojca można utożsamić z Ofiarą, jaką poniósł Bóg Ojciec.

 


Film dla ducha... Porusza kwestię bezdomności...


    A oto kolejny krótki filmik ku pokrzepieniu ducha. Jest tak wiele osób, które wybierają tułaczy tryb życia. Niektórzy sami wybierają taki los, inni są zmuszeni przez trudną sytuację życiową. Pamiętajmy w naszych modlitwach za tych, którzy pozostawili swoje rodziny.


    Niech Bóg pomoże odnaleźć drogę do swoich domów. Ten czas Wielkiego Postu może stać się okazją do uczynienia rachunku sumienia, jaka jest sytuacja w naszych rodzinach - i co najważnieszje: co możemy zrobić, aby w naszych rodzinach było lepiej. Choć odrobinę lepiej.

Misterium Męki Pańskiej...
    W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 - Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście i Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 zaprezentowali sztukę pasyjną pt. "Oto Jestem". Nasze Misterium Męki Pańskiej nawiązali do współczesności podkreślając zwłaszcza grzech pijaństwa, obojętności, zabójstwa. Wszystkim aktorom dziękujemy za piękne przeżycie duchowe, które niech na długo pozostanie w naszej pamięci... (czytaj dalej)
Zdjęcia znajdziesz pod następującym linkiem - wejdź tutaj.
    W przyszłym roku planujemy kolejne Misterium Męki Pańskiej i już teraz zapraszamy chętnych do zaangażowania się w to niezwykłe dzieło. Do zobaczenia;-)

Gdzie jest granica pasji? 


    Na jednej stronie internetowej znalazłem ciekawy film zatytułowany "Czym żyją polskie osiedla". Film ten ukazuje czy mzajmuje się młodzież w wolnej chwili. Widać pewną pasję, zaangażowanie. I to oczywiście nie jest złe. Widać odwagę, zapał, chęć doskonalenia swoich umiejętności. Jednak w tym wszystki (niewątpliwie ich podziwiając) nasuwa się refleksja, czy faktycznie takie balansowanie między zdrowym rozsądkiem a nierozsądmiem, między życiem a śmiercią jest sensowne. Trzeba mieć coś, co się lubi, co dodaje nam skrzydałe, ale wszystko musi mieć pewne granice - w tym filmie te granice chyba zostały naruszone - zresztą oceńcie sami:


http://www.smog.pl/wideo/50163/czym_zyja_polskie_osiedla_mocne/


Wpadki w Kościele...


    W internecie można wiele odszukać filmików z cyklu "wpadki w kościele". Oczywiście wiele z nich jest niezamieżonych i naprawdę niezależnych od nas. Wiele z nich jest nawet bardzo zabwanych. Czasami jednak nasza pomysłowość na ślubach czy weselach jest tak wielka, że przesadzając z czymś zamiast osiągnąć efekt zaskoczenia i niezwykłości uzyskuje się raczej ośmieszenie. Tak jak wszędzie potrzeba umiaru i dobrego smaku.


    Kościół jako budynek jest miejscem szczególnym i obowiązuje w nim pewna kultura osobista. Nie można kościoła mylić z boiskiem piłkarskim, by wystrzelać tuby, gwizdać czy ryczeć w niebo głosy. Kościół to nie jest także sala weselna, by wieszać balony czy wystrzelać kolorowe konfetti. Na wszystko jest miejsce i czas.


Lekcja Religii - potrzebna czy nie?


    Kiedy się ogląda ten filmik po lewej stronie, albo podobny widać jak bardzo potrzebna jest katecheza w szkole. Oczywiście taka lekcja musi być bardzo dobrze przygotowana.


    Problem często nie leży w samej lekcji religii. Coraz mnie w domu rozmawia się na temat Pana Boga, wiary i Kościoła. A jak się już rozmawia to najczęściej jest to spojrzenie krytyczne.


    Warto jest poznawać naszą wiarę z wielu powodówA choćby z tego, by nie powiedzieć jakieś niestworzonej historii, która nigdy się nie wydarzyła.


Zniewolenie...


    Czasem tak bardzo do czegoś się przywiązujemy, że w pewnym momenice nie zauważamy, że to "coś" nami kieruje. Łatwo jest się uzależnić od wielu rzeczy. Jeżeli jest coś, bez czego nie wyobrażamy sobie życia tutaj na ziemi, to należy się głęboko zastanowić czy jest to zdrowe i dobre.


    Na filmie po lewej stronie widać jasno, jak bardzo ten chłopak był przywiązany do komputera i internetu. Wystarczyło, że mama wykasowała mu konto na internetowej stronie, a wpadł w szał. Zdało mu się zapewnie, że to koniec jego świata. Należy zaznaczyć, że w Polsce powstały już Ośrodki do walki z nałogiem internetowym. Internet sam w sobie nie jest zły, jeżeli umiejętnie umiemy z niego korzystać.


Śmieszne czy żałosne?


    Maryja często prosiła, abyśmy odmawiali Różaniec Święty. Zadać trzeba pytanie: Czy my mamy choć odrobinę czasu, aby w ciągu naszego zabieganego dnia zatrzymać się by odmówić "dziesiątkę". Może się mylnie wydawać, że ta modlitwa jest zbyt prosta i monotonna. Jednak właśnie w prostych i banalnych czynnościach jest ukryty sens. Za pomocą Różańca możemy wiele łask wyprosić przez wstawinnictwo Matki Bożej.


    Zgodzić się trzeba, że młodzież coraz mniej odmawia Różaniec. Jest ku temu wiele powodów. A jednym z takich powodów jest po prostu brak znajomości, jak tę Modlitwę odmawiać. Na nowo trzeba jej uczyć.


Punkt widzenia od punktu siedzenia...


    Wszystko, co czynimy w życiu jest zależne od wielu czynników. To kim jesteśmy dzisiaj jest konsekwencją tego, co było wczoraj. I to co robimy dzisiaj, kim jesteśmy ma wpływ na to jacy będziemy jutro, za miesiąc, za rok. Nie ma czynności bez jakieś konsekwencji. Dziś się lenimy to jutro nie będzie sukcesu itd..


    Nasza wiara się rozwija, albo stoi w miejscu i wtedy zaczyna zamierać. Wszystko jest od nas zależne. Jeżeli chcemy wzrastać ku Bogu. to musimy uczynić krok do przodu. Sięgnąć po dobrą książkę, artykuł, program telewizyjny - a zwłaszcza karmić się Słowem Bożym.


    Od punktu siedzenia zależy punkt patrzenia. Jeżeli będziemy starali się patrzeć na świat Bożymi oczami to świat, nasze życie i wszystkie problemy będą wyglądały zupełnie inaczej.

Młodzieżowe Czuwanie w Pieniężnie...

     Wróciliśmy z Czuwania Młodych w Pieniężnie. Prawdą jest, że wśród ławek Kościołów niewiele jest osób młodych. Jednak byłoby kłamstwem twierdzić, że młodych katolików w ogóle nie ma. Przykładem tego mogą być właśnie czuwania werbistowskie. Każdy szuka Boga w swoim życiu. Każdy chce doświadczyć Jego łaski, Miłości. Najprostsze rozwiązania często najtrudniej nam zrozumieć. Jednak, aby zrozumieć Pana Boga potrzeba choć odrobinę WIARY. A czuwania w Pieniężnie zasiewają takie ziarenko i oby wydało dobry owoc.

Dzień Papieski w naszej Bazylice...

    Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Dobrym Miieście z okazji Dnia Papieskiego przedstawiła w dobromiejskiej Bazylice pantomimę o pokusach, jakie może odczuwać współczesny świat: bogactwo, łatwe i wygodne życie, moda. 
     
     Jako podsumowanie było wyrwanie przez Jezusa z każdej pokusy. Tylko w Chrystusie znajdziemy skuteczną pomoc i wsparcie w walce z silnymi pokusami. Nieustannie powinniśmy wołać: "Jezu, ufam Tobie!".