MKS - Ministrancki Klub Sportowy w Dobrym Mieście

MKS
Ministrancki Klub Sportowy

 

Treningi: do ustalenia

Miejsce: do ustalenia

Nasze boisko - "Orlik" Dobre Miasto

    Wszystkich chłopaków zapraszam do naszego Ministranckiego Klubu Sportowego w Dobrym Mieście. Rozgrywamy wiele meczy towarzyskich, a także corocznie bierzemy udział w Archidiecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza w Olsztynie - i mamy już wiele osiągnięć ;-) Zapraszam - ks. Radek.

 

P.S. Zapisy do klubu na każdej zbiórce ministranckiej o godz. 10.00 (zajęcia są bezpłatne)


Piękne zwycięstwo w Głotowie...

 

Nareszcie ministranckie treningi na "Orliku" przyniosły wyczekiwane owoce. Nasi Ministrancie zwyciężyli w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Sanktuarium w Głotowie. Może Euro to nie było, jednaj nie było też tak łatwo, a i emocje porównywalne były do tych z meczu między Polską a Grecją.

Wielkim pozytywnym zaskoczeniem była drużyna dziewczyn z chórku parafialnego w Głotowie. Dziewczyny szybko zdobywając doświadczenie piłkarskie dostały się do finału. Trzeba przyznać, że grały bardzo dobrze. Rozgrywki zorganizowano w Głotowie, dnia 9 czerwca 2012 roku.

Ministrantom gratulujemy! Niebawem rewanż z Głotowem, tym razem u nas w Dobrym Mieście!


Mini Euro w Gietrzwałdzie...

 

Grupa Ministrancka z naszej parafii, dnia 19 maja 2012 roku, wzięła udział w turnieju piłki nożnej (Mini Euro) w Gietrzwałdzie. Wcześniej 16 zgłoszonych drużyn wylosowało jeden kraj pod którego barwami dana grupa rywalizowała. Nam w udziale przypadły barwy Niemiec. Tak, jak na prawdziwym Euro 2012, walczyliśmy z grupą z Holadndii, Danii i Portugalii. Uzyskaliśmy wyniki 1:5, 1:2 i 5:0. Niestety takie wyniki nie pozwoliły na wyjście z grupy, jednak wesoło było! Chłopaki naprawdę dobrze walczyli, niestety trafilismy na lepsze drużyny. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Sienkiwiczowi i Pani Ewie Różańskiej za pomoc w organizacji tego wyjazdu.