XXIV Niedziela Zwykła                                                                                                       13.09.2020 r.
1. W niedzielę dzisiejszą ofiarami składanymi na tacę wspieramy materialnie miejsca kultu religijnego w Ziemi Świętej.
2. Dzisiaj, 13 września, zapraszamy wiernych na kolejny w tym roku Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Wieczór rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30, po niej Msza św. i po Mszy św. modlitwa adoracyjna przed Najśw. Sakramentem. Wieczór Modlitwy zakończymy apelem maryjnym. Intencje modlitwy różańcowej można złożyć przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. Jutro, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele Msze św. jak w dni powszednie. Jutro przypada odpust w sanktuarium Krzyża św. w Międzylesiu. Tam Msza św. odpustowa o godz. 18.00.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
5. We czwartek o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Smolajnach.
6. W piątek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.
7. W przyszłą niedzielę przypada doroczny odpust w Kalwarii Głotowskiej. Tam Msza św. odpustowa o godz. 12.00. W związku z odpustem w Głotowie, w przyszłą niedzielę w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
8. W tym tygodniu, we wtorek i piątek odbędą się spotkania przygotowawcze z dziećmi przed I Komunią św.: grupa I o godz. 15.30 i grupa II o godz. 16.30.
9. Pragnę poinformować parafian , że z dniem 08 września na plebanii zamieszkał jako rezydent, będący już na emeryturze Ks. Stanisław Kozakiewicz. Ks. Stanisław był częstym gościem naszej parafii, cieszymy się z jego woli posługi w naszej parafii i dzielenia się wiedzą i różnorodnym doświadczeniem. Życzymy jak najwięcej Bożego Błogosławieństwa i życzliwości w posłudze pośród nas.
10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
11. Informacja Mobilnego Centrum Badań / zielona kartka/


 XXIII Niedziela Zwykła                                                                                                        06.09.2020 r.
1. Dzisiaj pierwsza niedziela września, po sumie będą modlitwy wstawiennicze i procesja eucharystyczna. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na administrację diecezjalną.
2. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
3. We wtorek, 08września, przypada święto Narodzenia NM Panny. To także święto Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.. W naszym kościele Msze św. jak w dni powszednie.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw2. Sakramentu od godz. 16.00.
5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Polsce X Tydzień Wychowania, który będzie obchodzony pod hasłem „ Budujmy więzi”.
6. W tym tygodniu, we wtorek i piątek odbędą się w kościele spotkania przygotowawcze dla dzieci przed I Komunią św. Spotkania odbędą się o godz. 15.30 dla grupy I i o godz. 16.30 dla grupy II.
7. W przyszła niedzielę, w Gietrzwałdzie, odbędą się doroczne uroczystości odpustowe z główna Mszą sa.. odpustową o godz. 11.00. W trosce o bezpieczeństwo zachęcamy do rodzinnych, indywidualnych wyjazdów na te uroczystości.
8. Parafia św. Katarzyny w Kętrzynie podjęła decyzję o przeprowadzenie pielgrzymki pieszej do Gietrzwałdu w dniach 10 do 13 września. Pielgrzymi w ilości 30 osób przewidują nocleg w Dobrym Mieście. Pielgrzymi proszą o możliwość noclegu z soboty na niedzielę pośród mieszkańców naszej parafii. Wolę przyjęcia pielgrzymów na nocleg prosimy zgłaszać w zakrystii lub bezpośrednio u duszpasterzy parafii.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.XXII Niedziela Zwykła                                                                                                         30.08.2020 r
1. W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń korona wirusem bardzo prosimy wiernych o korzystanie z maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego minimum 1,5 m. podczas nabożeństw w kościele. Są też wystawione płyny dezynfekujące ręce.
2. We wtorek, 01 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Wszyscy patrzymy na ten czas z nadzieją i dlatego chcemy zawierzyć Bogu nasze szkoły, uczniów, nauczycieli, wszystkich pracowników oświaty podczas Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, która będzie odprawiona we wtorek o godz. 8.00, na którą też serdecznie zapraszamy. Msza św. w kaplicy w Smolajnach o godz. 9.00.
3. We środę o godz. 17.00, w kościele, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas IV poświęcone przygotowaniu do I Komunii św., którą, tak jak zapowiadaliśmy, przewidujemy na niedzielę 28 września.
4. Od 01 września przywracamy pracę kancelarii parafialnej w godzinach od 10 do 12 i od 16 do 18.00. z wyjątkiem poniedziałków. W niedziele jak zawsze kancelaria jest nieczynna.
5. Od przyszłej niedzieli przywracamy Msze św. niedzielne we wszystkich punktach dojazdowych.
6. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Adorację zakończy modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i do służby w Kosciele. Spowiadamy od godz. 17.30.
7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 9.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Spowiadamy podczas Mszy św. porannych oraz od godz. 17.30.
8. W przyszłą sobotę zbiórki ministrantów młodszych o godz. 9.00 i starszych o godz. 10.00. W tym roku opiekę nad Służbą Liturgiczna Ołtarza pełnić będzie Ks. Kamil Młyński, nasz nowy wikariusz.
9. W pierwszą sobotę miesiąca spotkane wspólnot Żywego Różańca o godz.17.00 w oratorium.
10. W przyszłą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie będzie procesja eucharystyczna.
11. W tym roku z powodu trwającej epidemii nie przewidujemy autokarowej pielgrzymki na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Zachęcamy do wyjazdów prywatnymi środkami komunikacji. W tym roku uroczystości w Gietrzwałdzie odbędą się w niedzielę 13 września.
12. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.