XXVIII Niedziela Zwykła                                                                                                                  11.10.2020 r.
1. Niedziela dzisiejsza w Polsce obchodzona jest jako Dzień Papieski przeżywany pod hasłem Totus Tuus. Poznajemy św. Jana Pawła II jako człowieka głębokiego zawierzenia Bogarodzicy Maryi, w którym zamyka się doświadczenie bliskości i orędownictwa Maryi jak również wielowiekowe doświadczenie oddania Maryi Kościoła w Polsce. W dniach od poniedziałku do piątku zapraszamy parafian na Wieczory Papieskie podczas których w homiliach na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy poznawać św. Jana Pawła II jako człowieka zawierzenia. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem członkowie Akcji Kat. Przeprowadzają zbiórkę ofiar do puszek, które są przeznaczone na fundusz stypendialny Fundacji nowego tysiąclecia.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. We wtorek, 13 października, ostatni w tym roku, Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17.30 i zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Wieczór Fatimski rozpoczniemy nowennę w intencji ochrony życia poczętego, która potrwa do 21 października. Ta modlitwa jest potrzebna w czasie gdy w Trybunale Konstytucyjnym ważą się losy chorych dzieci nienarodzonych. Modlić się będziemy o mądrość i odwagę dla sędziów, by w mocy Ducha św. położyli kres tzw. aborcji eugenicznej.
4. We środę zapraszamy na katechezę z cyklu „Przez rozum do wiary”. Tematem katechezy będzie „Wiara i rozum w pismach Edyty Stein i nauczaniu św. Jana Pawła II”.
5. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
6. W piątek, 16 października, przypada 42 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W piątek zakończymy tegoroczne Wieczory Papieskie.
7. W piątek nabożeństwo różańcowe dla dzieci szkolnych o godz. 16.30.
8. W przyszłą niedzielę, przedostatnią niedzielę października, będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
9. Tydzień temu zapraszaliśmy na spotkania „Powołanych do małżeństwa”. Do tego tematu będziemy wracać, tymczasem zapraszamy na Msze św. w intencji powołanych do małżeństwa o właściwe rozeznanie i wybór dobrego męża lub dobrej żony. Msze św. będą odprawiane od przyszłej niedzieli o godz. 18.00.
10. Informujemy parafian, szczególnie tych, którzy nabyli bilety na koncert Eleni w dniu dzisiejszym w Olsztynie, że koncert został odwołany z powodu epidemii. Bilety można zwrócić w zakrystii i odebrać wpłacone pieniądze, lub zachować ponieważ koncert się odbędzie tylko bliżej nieznanym terminie.
11. Ponawiamy kierujemy zaproszenie do Służby Liturgicznej spośród chłopców po I Komunii św.. Mile widziani są także chłopcy starsi i młodsi. Ponawiamy także zaproszenie do Służby Liturgicznej Dorosłych. Kontakt z Ks. Kamilem.


XXVII Niedziela Zwykła                                                                                                                   04.10.2020 r.
1. Dzisiaj pierwsza niedziela października. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Po Mszy św. przewidziany jest koncert Antoniny Krzysztoń.
2. Dzisiaj po Mszach św. z zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
3. Dzisiaj o godz. 16.00 w Domu Rekolekcyjnym spotkanie dla osób poszukujących męża lub żony. Spotkanie poprowadzi ks. Stanisław Kozakiewicz.
4. W niedzielę dzisiejszą rozpoczynamy cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Katecheza pierwsza odbędzie się o godz. 17.00 w Sali Domu Rekolekcyjnego.
5. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy różańcowej szczególnie w miesiącu październiku. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, dla dzieci szkolnych w piątki o godz. 16.30. We środę, 07 października, będziemy w liturgii wspominać NM Pannę Różańcową.
6. W tym tygodniu we wtorek o godz. 16.30, w kościele, odbędzie się spotkanie z uczniami klas VIII naszej parafii rozpoczynające cykl katechez przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania.
7. We środę druga katecheza z cyklu „ Przez rozum do wiary” zatytułowana „Wiara ateistów i wiara wierzących” odbędzie się w Sali Domu Rekolekcyjnego o godz. 17.00.
8. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
9. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
10. W przyszłą niedzielę, 11 października, przeżywać będziemy w Polsce po raz kolejny Dzień Papieski. Po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej stypendiami zdolną młodzież z ubogich rodzin. Zbiórkę będą prowadzić członkowie Akcji Katolickiej. Z okazji Dnia Papieskiego, w przyszłą niedziele w kościele Odkupiciela Człowieka o godz. 17.00 odbędzie się koncert, którego solistką będzie Eleni. Karty wstępu będące cegiełkami na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozprowadzamy w zakrystii po 20 zł.
11. W parafii podejmujemy pracę przygotowawczą do sakramentów pokuty i Eucharystii z dziećmi klas III Szkół Podstawowych naszej parafii. Zapraszamy rodziców z dziećmi klas III w niedziele na Msze św. o godz. 10.00. W pierwsze niedziele miesiąca po Mszach św. o godz. 10.00 będziemy chcieli się spotkać z rodzicami i dziećmi na krótkiej katechezie. Jeśli nie będzie obiektywnych przeszkód uroczystość I Komunii w bieżącym roku szkolnym przewidujemy na niedzielę 23 maja 2021 roku.
12. Wielką wartością każdej parafii są wspólnoty modlitwy, pośród których poczesne miejsce zajmują Koła Żywego Różańca żyjące modlitwą różańcową i podejmujące papieskie intencje modlitwy oraz otaczające modlitwą sprawy nam ważne i bliskie. Miesiąc październik jest dobrą okazją by powstały nowe Koła Żywego Różańca w naszej parafii. O podjęcie inicjatywy integracji nowych osób wokół modlitwy różańcowej apelujemy do kobiet i mężczyzn parafii, do środowisk nauczycieli i wychowawców, rodziców wychowujących dzieci ale także apelujemy do chłopców i dziewcząt. Niech modlitwa różańcowa staje się drogą życia i chrześcijańskiej formacji. Służymy radą i pomocą w realizacji oddolnych inicjatyw.
13. Nadal oczekujemy na chętnych do Służby Liturgicznej Dorosłych.
14. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.