X Niedziela Zwykła                                                                                                                                     06.06.2021 r.
1. W niedziele dzisiejszą przypada doroczny odpust w Glotowie z Mszą św. na Kalwarii o godz. 12.00. W związku z tym w naszym kościele dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
2. Dzisiaj także w naszej Archidiecezji obchodzona jest 30 rocznica wizyty Św. Jana Pawła II w Olsztynie. Mszę św. przy Krzyżu Papieskim w Olsztynie o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. We czwartek po Nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa ostatnia procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała. Na zakończenie oktawy po Mszy św. poświęcimy wianki i bukiety kwiatów. Po Mszy św. wieczornej udzielimy także błogosławieństwa dzieciom przedszkolnym i niemowlętom.
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Krakowie Biskupi Polscy ponowią uroczyście Akt Poświęcenia Polski Najśw. Sercu Pana Jezusa. Ten akt zostanie ponowiony także w każdej parafii w Polsce. W naszej parafii tego aktu dokonamy podczas nabożeństwa o godz. 17.30, na które serdecznie parafian zapraszamy. Zachęcamy także do dokonania takiego aktu we wspólnotach rodzinnych podczas zorganizowanej wspólnej, rodzinnej modlitwy wieczornej.
5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Matyi Panny.
6. W sobotę od godz. 17.00 spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii, świadków bierzmowania oraz rodzin bierzmowanych. Bierzmowania w naszej parafii udzieli Ksiądz Biskup Janusz Ostrowski, w poniedziałek, 14 czerwca o godz. 18.00.
7. Zapraszamy na trzecią odsłonę koncertu „Musica Warmiensis” na podstawie rękopiśmiennych zapisów muzycznych z XVIII wieku przechowywanych w Bibliotece WSD „Hosianum”, które w większości pochodzą z dawnych zbiorów bazyliki kolegiackiej w Dobrym Mieście. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W tym roku wykonane zostaną utwory instrumentalne i wokalne, skład orkiestry będzie szerszy, a soliści jeszcze bardziej utytułowani niż w ubiegłych latach: Ingrida Gápová (sopran), Piotr Olech (kontratenor), Aleksander Rewiński (tenor) i Andrzej Zawisza (bas). Koncert odbędzie się w niedzielę 13 czerwca o godz. 19.00 na dziedzińcu bazyliki. Wstęp jest bezpłatny. W przypadku niekorzystnej pogody koncert odbędzie się wewnątrz kolegiaty.
8. W związku z przewidywanym koncertem w przyszłą niedzielę, 13 czerwca nie odbędzie się Wieczór Modlitwy Fatimskiej.
9. Polecamy prasę katolicką : Niedziela, Gość Niedzielny.

Niedziela Najświętszej Trójcy                                                                                                              30.05.2021 r.
1. W niedzielę dzisiejszą uroczyście dajemy świadectwo o naszej wierze w Jednego Boga ale w Trzech Osobach. Uwielbiamy Boga Ojca za dzieło stworzenia, Syna Bożego za dzieło odkupienia i Ducha św. za dzieło uświęcenia.
2. Jutro, w poniedziałek, w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, zakończymy uroczyste nabożeństwa majowe. Od wtorku o godz. 17.30 w naszym kościele będą odprawiane nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
3. We czwartek tego tygodnia, 03 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 na ulice naszego miasta wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie do czterech ołtarzy, gdzie oddamy cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie i przyjmiemy błogosławieństwo. Mieszkańców Dobrego Miasta prosimy o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach. Członków procesji prosimy o obecność. Bardzo prosimy o nowych, młodszych i w pełni sił panów do procesji. Mile widziana jest także młodzież – chłopcy i dziewczęta. Zwracamy się też z prośbą do rodziców, by dzieci po pierwszej Komunii św. przyszły na Mszę św. o godz. 10.00, o ile to możliwe w strojach komunijnych, i włączyły się w procesję eucharystyczną. Uroczystość Bożego Ciała trzeba przeżywać zawsze jako publiczne wyznanie naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym a czynnie włączając się w przeżycie tej Uroczystości mamy przysparzać chwały Naszemu Panu.
4. W oktawie po Bożym Ciele procesje eucharystyczne będą codziennie po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 z wyjątkiem niedzieli.
5. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. w czasie sprawowanych nabożeństw, tak by w pierwszy piątek miesiąca można było przystąpić do Komunii św.
6. W przyszłą niedzielę przypada doroczny odpust w Glotowie z Mszą św. na Kalwarii o godz. 12.00. W tym roku jeszcze nie będzie pieszej pielgrzymki do Glotowa. Na odpust udajemy się we własnym zakresie. W przyszłą niedzielę w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
7. Informujemy parafian, że odwiedziny chorych w domach wznowimy w pierwszy piątek września.
8. Informujemy, że na uroczystość Bożego Ciała organizatorzy drugiego ołtarza przy ul. Zwycięstwa zakupili specjalny zestaw ołtarzowy, to wydatek ponad tysiąca zł. W ich imieniu proszę parafian o wsparcie finansowe.
9. Szkoła muzyczna z filia w Dobrym Mieście ogłasza nabór kandydatów na nowy rok szkolny spośród uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Informacje szczegółowe znajdują się na plakacie w przedsionku kościoła.
10. Zaproszenie Księdza Arcybiskupa:W dniu 6 czerwca br. (w niedzielę) będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Olsztynie. Zapraszam wiernych naszej Archidiecezji na Uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 11.oo na błoniach przy Krzyżu Papieskim obok stadionu, na terenie parafii M.B. Ostrobramskiej w Olsztynie (ul. Pana Tadeusza 6a).
Swoją obecnością i modlitwą podziękujmy Bogu za dar św. Jana Pawła II.METROPOLITA WARMIŃSKI
Arcybiskup Józef Górzyński

11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny
 
Niedziela Zesłania Ducha Świętego                                                                                                      23.05.2021 r.
1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Św. , dzieci klas III z rodzin naszej parafii przystępują po raz pierwszy do Komunii św. Cieszymy się tym wydarzeniem i prosimy , szczególnie Rodziców tych dzieci, o stałe podejmowanie trudu pielęgnowania zwyczaju rodzinnego, pełnego uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Trzeba cenić możliwość korzystania z największego daru jakim jest Chrystus, który został z nami i dla nas w Najświętszej Eucharystii.
2. Dzieci po I Komunii św. w tym tygodniu do czwartku włącznie będą miały swój Biały Tydzień. Dzieci wezmą udział w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i bezpośrednio po nim we Mszy św. Jutro, w poniedziałek dzieci przyniosą ze sobą świece chrzcielne, będą one wykorzystane przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
3. Jutro, w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, przypada Święto NMP, Matki Kościoła. W naszym kościele Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.
4. We wtorek spotkanie przygotowawcze do sakramentu bierzmowania dla kandydatów naszej parafii w kościele o godz. 16.00
5. We środę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla żyjących Matek a dla zmarłych o radość nieba.
6. We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
7. W sobotę, 29 maja, o godz. 10.00 w konkatedrze śa.. Jakuba w Olsztynie z rąk Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego 7 diakonów naszej Archidiecezji przyjmie świecenia kapłańskie.
8. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Najświętszej Trójcy.
9. We czwartek po Uroczystości Najświętszej Trójcy będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tę Uroczystość każdego roku wychodzimy z procesją eucharystyczną na ulice naszego miasta, gdzie przy czterech ołtarzach uczestniczymy w modlitwach wstawienniczych. W roku ubiegłym ze względu na stan zagrożenia epidemicznego taka procesja nie mogła się odbyć w pełnym wymiarze. W tym roku taka możliwość istnieje przy zachowaniu odległości 1,5 m. pomiędzy uczestnikami zgromadzenia. Zwracamy się do wiernych parafii o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach. Prosimy o solidarne włączenie się w to przygotowanie szczególnie parafian młodych. To dzieło niech będzie wyrazem wspólnego zaangażowania ale także wyrazem wiary i czci dla Chrystusa, który przychodzi aby błogosławić naszemu miastu i jego mieszkańcom. Prosimy także o nowych Panów i Panie do procesji a także o dzieci do sypania kwiatów. Liczymy , że w procesję włączą się także dzieci po I Komunii św. w ich uroczystych strojach.
10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. 

VI Niedziela Wielkanocna                                                                                                                           09.05.2021 r.
1. Powoli znoszone są ograniczenia związane ze stanem zagrożenia epidemicznego. Pamiętajmy jednak o maseczkach, dezynfekcji rąk i dystansie społecznym także podczas zgromadzeń w kościele. Przypominamy, że aktualnie jednorazowo w naszym kościele może uczestniczyć 88 osób. Czekamy na przywracanie normalności także w przestrzeni życia religijnego i kultu Bożego.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska
3. We wtorek o godz. 16.00 w kościele spotkanie z młodzieżą objętą przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
4. Spotkania z dziećmi przed I Komunią św. we środę ze SP Nr 2 klasa III a o godz. 15.30 i III b o godz. 16.30. Ze SP Nr 1 w piątek o godz. 16.30.
5. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. We czwartek, 13 maja, w kolejną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie wznowimy w naszej parafii Wieczory Modlitwy Fatimskiej. Uwzględniając czas epidemii oraz nabożeństw majowych, porządek Wieczoru będzie następujący: O godz. 16.30 przed wystawionym Najśw. Sakramentem wspólny różaniec z rozważaniami, po nim o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe i Wieczór zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Modlić się będziemy o przezwyciężenie stanu epidemii, powrót do normalności o łaskę odnowy życia religijnego po długim okresie trudnych ograniczeń.
6. W piątek przypada święto Św. Macieja Apostoła.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny


V Niedziela Wielkanocna                                                                                                                          02.05.2021 r.
1. W czasie trwającego strasu zagrożenia epidemicznego powoli są łagodzone wprowadzone obostrzenia. Od 04 maja podczas nabożeństw w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m. kwadratowych. W związku z tym w naszym kościele będzie mogło jednorazowo uczestniczyć 88 osób. Nadal nosimy maseczki dezynfekujemy ręce, zachowujemy dystans społeczny.
2. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc maj i wraz z nim codzienne nabożeństwa ku czci NM Panny. W naszym kościele są one odprawiane o godz. 17.30. Zapraszamy na nie parafian i zachęcamy tez do pielęgnowania tej majowej modlitwy także w rodzinach. Pamiętajmy, te nabożeństwa przez wieki były nie tylko formą czci Bogarodzicy ale także szkołą modlitwy rodzin, drogą zawierzenia w chwilach trudnych, drogą pogłębienia życia małżeństw i wspólnot rodzinnych. Nie zaniedbajmy tego czasu dla ożywienia wiary w przemożne orędownictwo Maryi w ludzkich sprawach naszych czasów.
3. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
4. Jutro, 03 maja, przypada Uroczystość NMPanny Królowej Polski. W naszym kościele Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to uchwalona przez Sejm Rzeczypospolitej pierwsza ustawa zasadnicza w Europie, określająca charakter państwa, system rządów ale także obowiązki władzy wobec obywateli i obywateli wobec państwa. W naszym kościele przed Mszą św. o godz. 10.00 będzie miała miejsce krótka prezentacja historyczna tego ważnego w dziejach wydarzenia i samego dokumentu.
5. We środę, 05 maja, w naszym kościele ze względów sanitarnych, odbędzie się uroczystość bierzmowania młodzieży z parafii św. Faustyny. Nabożeństwo majowe będzie odprawione po Mszy św. o godz. 18.00.
6. W tym tygodniu we wtorek o godz. 16.00 odbędzie się w kościele spotkanie przygotowawcze do sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
7. Spotkania przygotowawcze z dziećmi klas III naszej parafii przed I Komunią św. odbędą się według następującego porządku: we środę ze S P. nr 2 o godz. 15.00 klasa III a i o 15.45 klasa III b. Klasa III ze S. P. nr 1 będzie miała swoje spotkanie w piątek o godz. 16.30.
8. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
9. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania a przede wszystkim do pierwszo piątkowej Eucharystii.
10. W sobotę, 08 maja, przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny

IV Niedziela Wielkanocna                                                                                                                         25.04.2021 r.
Niedziela Dobrego Pasterza

                                                                          Arcybiskup Wojciech Ziemba
                                                                             (1941 – 1967 – 1982 – 2021)
          Arcybiskup Wojciech Ziemba urodził się 15.10.1941 r. w Wampierzowie, w parafii Wadowice Górne, w diecezji tarnowskiej. Do szkoły podstawowej uczęszczał w miejscu urodzenia. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Bystrzycy Kłodzkiej w 1958 r. Następnie przez dwa lata pracował w Wydziale Finansowym Prezydium Państwowej Rady Narodowej w Mielcu. W 1960 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie. W latach 1963-65 odbył służbę wojskową w Dęblinie.
Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa pomocniczego diecezji warmińskiej Józefa Drzazgi we współkatedrze św. Jakuba w Olsztynie w dniu 18.06.1967 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii św. Katarzyny w Kętrzynie (1967-1969), a następnie w olsztyńskiej parafii św. Jakuba (1969-1970). W latach 1970-74 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 1974 r. uzyskał tytuł doktora teologii biblijnej. Studiował również w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie (1980-81). Po studiach wykładał przedmioty biblijne w Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie, gdzie jednocześnie pełnił kolejno funkcje prefekta, wicerektora (1981-82) a następnie rektora Seminarium (1982-1986).
Został mianowany biskupem pomocniczym diecezji warmińskiej 23.06.1982 r. Sakrę biskupią przyjął we współkatedrze św. Jakuba w Olsztynie 4.07.1982 r. Głównym konsekratorem był kardynał Józef Glemp arcybiskup metropolita warszawski i prymas Polski, a współkonsekratorami: arcybiskup wrocławski Henryk Gulbinowicz oraz biskup warmiński Jan Obłąk. Jako zawołanie biskupie obrał słowa: Bóg bogaty w miłosierdzie. Został mianowany wikariuszem generalnym diecezji warmińskiej, moderatorem Kurii Biskupiej i ekonomem diecezji warmińskiej oraz dziekanem Warmińskiej Kapituły Katedralnej. Był jednym z organizatorów obchodów Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w maju 1988 r., następnie pobytu papieża Jana Pawła II w Olsztynie, na początku czerwca 1991 r. w ramach jego apostolskiej pielgrzymki do Ojczyzny.
Po reorganizacji diecezji i prowincji kościelnych w Polsce, która dokonała się na mocy bulli Ojca Świętego Jana Pawła II „Totus Tuus Poloniae Populus”, dnia 25.03.1992 r. został mianowany pierwszym biskupem ełckim. W tamtym czasie przyczynił się do powstania Seminarium Duchownego w Ełku. Zorganizował Kurię, Sąd Biskupi i Caritas Diecezji Ełckiej. Utworzył Sambijską Kapitułę Konkatedralną w Gołdapi.
W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia 16.11.2000 r. otrzymał nominację Ojca Świętego Jana Pawła II na arcybiskupa metropolitę białostockiego. Dnia 9.12.2000 r. odbył ingres do katedry białostockiej. W czasie swojej posługi pasterskiej troszczył się o rozwój ośrodków duszpasterskich w archidiecezji białostockiej. Utworzył 20 nowych parafii. Z jego inicjatywy zostało wybudowane Centrum Administracyjno-Pastoralne Archidiecezji Białostockiej. Zorganizował I Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Białostockiej.
Dnia 30 maja 2006 r. został mianowany przez papieża Benedykta XVI arcybiskupem metropolitą warmińskim. Kanoniczne objęcie diecezji miało miejsce dnia 9.06.2006 r. Uroczysty ingres do współkatedry św. Jakuba w Olsztynie odbył się dnia 11.06.2006 r. Dnia 29.06.2006 r. na placu św. Piotra w Rzymie z rąk Ojca Świętego Benedykta XVI otrzymał paliusz metropolitalny.
Jako arcybiskup metropolita warmiński powołał w 2006 r. Warmińskie Archidiecezjalne Centrum Badań Hozjańskich, z zadaniem zakończenia diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego kardynała Stanisława Hozjusza. Rozpoczął i zakończył I Synod Archidiecezji Warmińskiej (2006-2012) Wznowił formacyjne konferencje rejonowe duszpastersko-katechetyczne w archidiecezji warmińskiej. W 2007 r. powołał do istnienia Archidiecezjalną Szkołę Muzyki Kościelnej oraz Archidiecezjalny Ośrodek Charytatywny „Caritas” Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach, z zadaniem prowadzenia działalności edukacyjnej, szkoleniowej, terapeutycznej, wychowawczej i rehabilitacyjnej. Przeprowadził na etapie diecezjalnym dwa procesy beatyfikacyjne (2007–2011), Sługi Bożego ks. Bronisława Sochaczewskiego i pięciu towarzyszy – ofiar prześladowań nazistowskich z czasów II wojny światowej i ks. Józefa Steinki i 27 towarzyszy zamordowanych przez żołnierzy sowieckich. W 2007 r. zakończył diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego siostry Barbary Samulowskiej SM, jednej z wizjonerek Objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie w 1877 r. Ostatnim jego przedsięwzięciem była budowa Konwiktu Kapłanów Warmińskich w Olsztynie, oddanego do użytku w 2008 r.
W 2008 r. erygował Kapitułę Kolegiacką w Lidzbarku Warmińskim. W 2009 r. zainicjował utworzenie w Olsztynie Muzeum Archidiecezji Warmińskiej, a w 2010 r. katolickiego Radio Plus Olsztyn. W latach 2008 – 2009 z jego inicjatywy na terenie Archidiecezji Warmińskiej odbyła się peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego, a od 16.10.2012 r. przeprowadzono rekolekcje ewangelizacyjne, połączone z peregrynacją obrazu Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej. Pełnił urząd Wielkiego Kanclerza Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego (2006-2016). Dnia 28.10.2011 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa tej uczelni.
Dnia 15.10.2016 r. Ojciec Święty Franciszek przyjął jego rezygnację z posługi arcybiskupa metropolity warmińskiego z powodu ukończenia 75 roku życia i rozpoczęcia czasu kanonicznej emerytury.
Zmarł dnia 21.04.2021 r. w Olsztynie.
          W ramach Konferencji Episkopatu Polski był przewodniczącym Komisji Misyjnej i Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Litwy. Należał do Komisji Duszpasterstwa oraz do Rady Ekonomicznej. 
           Dzisiaj dziękujemy Bogu za osobę zmarłego Arcybiskupa Wojciecha, jego wieloletnią ofiarną i pełną miłości posługę w Kościele. Dobrego Boga prośmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w Pokoju.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dzisiaj gościmy w naszej parafii dna Jędrzeja, który 29 maja otrzyma święcenia kapłańskie wraz z 6 kolegami. Niech nie zabraknie naszej modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencjach powołań. Wraz z Niedzielą Dobrego Pasterza nasze Seminarium rozpoczyna okres rekrutacji nowych kandydatów do kapłaństwa.
2. W niedzielę dzisiejszą o godz. 16.30 Msza św. dla uczniów klas VIII Szkół Podstawowych naszej parafii, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
3. Ks. dn Jędrzej dzisiaj o godz. 17.30 poprowadzi w kościele modlitwę różańcowa w intencji powołań, na którą serdecznie zapraszamy.
4. We wtorek, 27 kwietnia w dniu Nowenny Gietrzwałdzkiej zapraszamy wiernych na wspólny różaniec o godz. 17.30.
5. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
6. W sobotę, 01 maja, rozpoczniemy codzienne nabożeństwa majowe, które będą odprawiane o godz. 17.30.
7. Rodziców dzieci klas III naszej parafii przygotowujących się do I Komunii św. informujemy, że w związku z trwający stanem epidemii by spełnić wymagania sanitarne oraz limity uczestnictwa w Mszach św. w naszym kościele Msze św z I Komunią dzieci będą się odbywały w niedzielę 23 maja dla kasy III a ze szkoły Nr 2 o godz. .30, dla klasy III B ze szkoły Nr 2 o godz. 10.00 i dla kasy III ze szkoły Nr 1 o godz. 11.30. Spotkania przygotowawcze z poszczególnymi grupami dzieci rozpoczniemy po 01 maja o czym poinformujemy w przyszłą niedzielę.
8. Mam serdeczna prośbę do Panów o uprzątnięcie placu procesyjnego przy kościele. Panów, którzy dysponują czasem i siłami do tej pracy prosimy jutro od godz.9.00. Za tę pracę z góry serdecznie dziękuję.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. 


III Niedziela Wielkanocna                                                                                                                      18.04.2021 r.
Niedziela Biblijna

1. W trzecią niedzielę wielkanocną otwieramy ogólnopolski Tydzień Biblijny i przeżywamy dzień czytania Pisma świętego w naszych rodzinach. Wzywa nas do tego sam zmartwychwstały Chrystus, który – jak mówi Ewangelia – dołączył do uczniów idących z Jerozolimy do Emaus i wyjaśniał im Pisma. Zachęcamy parafian, by dzisiaj, w Niedziele Biblijną, przynajmniej kwadrans poświęcić na osobiste lub rodzinne czytanie Pisma Świętego. Tydzień Biblijny niech uczy codziennego czytania Słowa Bożego.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. Jutro, 19 kwietnia, w Roku Św. Józefa, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
5. W piątek, 23 kwietnia, przypada Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
6. Przyszła niedziela, IV wielkanocna, to niedziela Dobrego Pasterza, która wprowadza w Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W naszej parafii będziemy gościć diakona Jędrzeja, który będzie głosił homilie, poprowadzi także wspólną modlitwę różańcową w intencji powołań o godz. 17.30, na którą wiernych serdecznie zapraszamy.
7. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 16.30 rozpoczniemy cykl spotkań przygotowawczych do sakramentu bierzmowania dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Obecność na Mszy św. kandydaci powinni potraktować jako obowiązkową.
8. Prasa katolicka : Niedziela, Gość niedzielny


II Niedziela Wielkanocna                                                                                                                        11.04.2021 r.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. W niedziele dzisiejszą ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Polską.
2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
3. W niedzielę dzisiejszą rozpoczynamy cykl katechez przedmałżeńskich. Będą się one odbywały w sali Domu Rekolekcyjnego o godz. 17.00. Cykl katechez zakończy się w niedziele 23 maja.
4. We środę, 14 kwietnia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Polski „Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. 'Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhi¬storycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą pol¬ską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy'. (A. Duda, Przemówienie prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016).
5. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
6. W przyszłą niedzielę w Polsce będziemy obchodzić po raz kolejny Niedzielę Biblijną, która wprowadzi w obchód XIII Tygodnia Biblijnego
7. O ile warunki stanu epidemicznego w kraju na to pozwolą, w tym roku uroczystość I Komunii św. przewidujemy na niedzielę 23 maja, uroczystość bierzmowania natomiast na dzień 14 czerwca
8. .
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny

Niedziela Męki Pańskiej                                                                                                                          28.03.2021 r.
1. Stan epidemii w naszym kraju, i wielki wysiłek troski władz państwowych i medycznych o zdrowie wszystkich obywateli wymusza dodatkowe obostrzenia w najbliższym czasie, które dotyczą także kościoła. Nadal przychodzący do kościoła muszą nosić maseczki, dezynfekować ręce, zachować w kościele dystans 1,5 m. Wg nowych przepisów w kościele może uczestniczyć 1 osoba na 20 m kwadratowych. To pozwala w naszym kościele na jednorazowe uczestnictwo w nabożeństwach nie więcej niż 70 osobom. Prosimy parafian o dostosowanie się do tych wymogów. Powinien to być wyraz naszej wspólnej odpowiedzialności w walce z epidemią. Te zasady odnoszą się do wszystkich nabożeństw odprawianych w kościele podczas Wielkiego tygodnia i Świąt Wielkanocy.
1. Wkraczamy w dni Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej tradycyjnie nazywaną Palmową. Wspominamy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i wsłuchujemy się w opis wydarzeń prowadzących do zbawczej męki naszego Pana. Dzisiaj ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.30.
2. Wiernych, którzy nie skorzystali dotychczas ze spowiedzi św. wielkopostnej zachęcamy do korzystania z posługi kapłanów w konfesjonale w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. rano i wieczorem od godz. 17.30.
3. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze olsztyńskiej Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński wraz z kapłanami warmińskimi odprawi Mszę św. Krzyżma, podczas której poświęci oleje Krzyżma i Chorych.
W kościołach parafialnych w Wielki Czwartek sprawowana jest tylko jedna Msza św. zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, dla uczczenia Ostatniej Wieczerzy jaką spożył Pan Jezus z Apostołami w Wieczerniku, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznej kaplicy adoracji. Adoracja w Wielki Czwartek potrwa do godz. 21.00.
4. Wielki Piątek to jeden z najważniejszych dni roku kościelnego. To dzień rozmyślania nad Jezusem, który umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Wielki Piątek przeżywamy zachowując post ścisły.
W Wielki Piątek zapraszamy wiernych na Ciemną Jutrznię o godz. 9.00. O godz.15.00 będzie Droga Krzyżowa. O godz. 17.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Na jej zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego Grobu Pańskiego gdzie pozostanie aż do Wigilii Paschalnej. Adoracja w Wielki Piątek potrwa do godz. 21.00
5. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 9.00. Od godz. 10.00 do godz. 16.00 będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. W tym roku ze względów sanitarnych rezygnujemy z poświęcenia pokarmów w kościele. O pobłogosławienie stołu przed uroczystym posiłkiem wielkanocnym prosimy ojców rodzin lub osoby godne i przygotowane do takiej czynności. Formy pobłogosławienia stołu są wyłożone na ołtarzach bocznych kościoła. Znajdziemy je także na stronie internetowej parafii.
6. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Na liturgię zabieramy ze sobą świece. Będą one potrzebne w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Po Liturgii Wigilii Paschalnej nie będzie czuwania adoracyjnego.
7. W Niedzielę Wielkanocną ze względu na wymogi sanitarne nie będzie procesji rezurekcyjnej. Pierwsza Msza św. o Zmartwychwstaniu Pańskim zostanie odprawiona o godz. 6.30, następne Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 18.00. Aby umożliwić udział we Mszy św. dla większej ilości wiernych będzie jeszcze odprawiona dodatkowo Mszą św. o godz. 16.30.
8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w kościele parafialnym wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
9. Wiernych informujemy o możliwości zachowania duchowej łączności z kościołem poprzez transmisje w mediach ogólnopolskich, lokalnych i internetowych także z transmisji z prokatedry olsztyńskiej.

10. Kościół nasz przed świętami wielkanocnymi wymaga należytego uprzątnięcia. Do odkurzania kościoła, zmywania ławek i przestrzeni całego kościoła prosimy większą ilość osób w poniedziałek od godz.8.00.

11. Prasa katolicka: Niedziela, gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. 


IV Niedziela Wielkiego Postu                                                                                                            14.03.2021 r.
1. Trwamy w czasie Wielkiego Postu, który naznaczony jest także stanem pogłębiającej się epidemii w naszym kraju. Prosimy o noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego, dezynfekcji. Przypominamy, że nadal obowiązują udzielone na czas epidemii dyspensy od uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i świątecznych i zwracamy uwagę na możliwości korzystania z Mszy św. transmitowanych w mediach szczególnie przez osoby starsze, chore, lękające się o swój stan zdrowia. Uczestnicząc w Mszach św. w kościele pamiętajmy o limicie jednej osoby na 15 m. kwadratowych. Nadal prosimy o korzystanie ze spowiedzi św. nie czekając na rekolekcje w dni powszednie rano i wieczorem.
2. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla dzieci klas III naszej parafii i ich rodziców w ramach przygotowania do sakramentów spowiedzi i Komunii św.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
4. W piątek, 19 marca, przypada uroczystość Św. Józefa Opiekuna N. Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. W Roku św. Józefa, który został ogłoszony przez Papieża Franciszka w 150 rocznicę poświęcenia Św. Józefowi Kościoła Powszechnego po Mszy św. wieczornej będzie Litania do św. Józefa i akt zawierzenia św. Józefowi. Zachęcamy wiernych do modlitwy za przyczyną św. Józefa w rodzinach. Do Waszych domów trafiły materiały i ulotki z modlitwami do św. Józefa. Wykorzystujmy je dla ożywienia kultu św. Józefa. Korzystajmy też z możliwości uzyskania odpustów w Roku św. Józefa. Informacje o tym są umieszczone na tablicy ogłoszeń. W Roku Św. Józefa 19 dnia każdego miesiąca będzie nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30. przy ołtarzu św. Józefa.
5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy, mimo stanu epidemii, rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Prałat dr hab. Stanisław Kozakiewicz. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Będą się one odbywały z zastosowaniem koniecznych wymogów sanitarnych.
6. Rekolekcje wielkopostne będą się odbywały tak że za pośrednictwem mediów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży. Informacje znajdziemy na stronie Archidiecezji Warmińskiej, Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej czy plakatach w przedsionku kościoła.
7. We wtorek na godz. 16.00 do Domu Rekolekcyjnego zapraszam osoby dotychczas posługujące w procesjach eucharystycznych jak też te, które chciałyby w tej posłudze uczestniczyć. Liczymy na młodsze pokolenie zarówno spośród Pań jak i Panów.
8. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia zaprasza do włączenia się do „Tygodnia modlitwy o ochronę życia” w dniach od 19 do 25 marca. Szersze informacje oraz formy modlitwy można znaleźć na stronie „zażyciem.pro-life.pl” oraz plakacie w przedsionku kościoła. W modlitwę może się włączyć każdy, komu zależy na ochronie życia na każdym etapie jego rozwoju i podejmować ja gdziekolwiek jest.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. 


III Niedziela Wielkiego Postu                                                                                                          07.03.2021 r.
1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu, dzisiaj już trzecia niedziela tego czasu. Przeżywamy ten czas w klimacie naznaczonym epidemią, dlatego przypominamy o konieczności noszenia maseczek, zachowania dystansu i dezynfekcji. Uczestnicząc w nabożeństwach w naszym kościele powinniśmy zachować ograniczenie jednej osoby na 15 m. kwadratowych.
2. Jak wiadomo, Ojciec św. Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa przypominając o zawierzeniu przed 150 laty Kościoła Powszechnego Opiekunowi Jezusa Chrystusa. Zachęcamy wiernych do ożywiania kultu św. Józefa w pobożności indywidualnej. Na bocznych ołtarzach są rozłożone materiały poświęcone św. Józefowi wraz z modlitwami za Jego wstawiennictwem. Są to materiały bezpłatne, prosimy je wziąć do swoich domów i wykorzystywać w codziennych modlitwach. Dniem poświęconym św. Józefowi we wspólnotach parafialnych będzie każdy dzień 19 poszczególnych miesięcy tego roku.
3. W naszej parafii przewidujemy rekolekcje wielkopostne, które się rozpoczną w V niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy włącznie. Wszystko wskazuje na to, że będą się one musiały odbywać z zachowaniem wymogów sanitarnych. Bardzo zatem prosimy, by korzystać z możliwości spowiedzi św. w każdym dniu Wielkiego Postu, rano lub wieczorem nie odkładając jej na dni rekolekcji czy ostatniego tygodnia Wielkiego Postu. Wizyty kapłana z posługą sakramentalna w domu prosimy zgłaszać indywidualnie.
4. Od niedzieli dzisiejszej, po Mszach św., będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocny wystrój kościoła.
5. Polecamy prasę katolicką:
Najnowsze numery Niedzieli Gościa Niedzielnego. Jest także numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony w całości postaci św. Józefa w cenie 9 zł. za egzemplarz


II Niedziela Wielkiego Postu                                                                                                            28.02.2021 r.
1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu materialnie wspieramy polskich misjonarzy uczestniczących czynnie w dziele ewangelizacji narodów. Są to misjonarze duchowni i świeccy. Pracują na niemal wszystkich kontynentach. Ofiary na ten cel można po Mszy św. złożyć na tacy wystawionej na środku kościoła.
2. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. dla rodziców i dzieci klas III naszej parafii przygotowujących się do sakramentów pokuty i eucharystii.
3. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali.
4. Jutro, 01 marca, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Naszą modlitwą wyrażajmy wdzięczność wobec wszystkich, którzy dla wolności i suwerenności Ojczyzny oddali swoje życie.
5. W pierwszy czwartek marca przywracamy w naszym kościele cotygodniowe adoracje Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
6. We czwartek, 04 marca, przypada święto św. Kazimierza Patrona Polski i Litwy
7. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. tak, by w pierwszy piątek miesiąca można było przystąpić do Komunii św. wynagradzającej za grzechy świata. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Spowiadamy w godzinach porannych i od godz. 17.30.
8. W pierwszą sobotę miesiąca ponowimy nasze oddanie Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do praktyki modlitwy, spowiedzi i Komunii św. w pierwsze soboty miesiąca.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. 


I Niedziela Wielkiego Postu                                                                                                                 21.02.2021 r.
1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniami” Nawracajcie się”, „Wierzcie w Ewangelię”; to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Pomocą w wewnętrznej przemianie i wielkopostnej odnowie są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w naszym kościele, w piątek, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a także odprawiane w niedzielę o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali . Zachęcamy do korzystania w czasie Wielkiego Postu z sakramentu pojednania nie czekając na rekolekcje. Nie wiemy jakie mogą nas czekać sytuacje związane z epidemią. Nie odkładajmy więc tego co najważniejsze – pojednania z Bogiem.
2. W trosce o przygotowanie dzieci klas III naszej parafii do sakramentów spowiedzi i Komunii św. w niedziele Wielkiego Postu będą odprawiane Msze św. o godz. 13.00 tylko dla tych dzieci i ich rodziców. Dzisiaj pierwsza taka Msza św., serdecznie zapraszamy.
3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc polskim misjonarzom.
4. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny - dla dzieci i młodzieży. 

VI Niedziela Zwykła                                                                                                                          14.02.2021 r
1. W niedzielę dzisiejszą rozpoczyna się 54 Tydzień Trzeźwości. To dobra okazja do podjęcia lub odnowienia postanowień trzeźw ościowych w obronie dobra własnego i rodziny oraz preferencji kultury bezalkoholowej spotkań rodzinnych i społecznych .
2. W niedzielę dzisiejszą naszymi ofiarami wspieramy Warmińskie seminarium Duchowne przygotowujące nowych kapłanów dla naszej Archidiecezji. W naszej parafii homilie głosi i ofiary zbiera dn Karol Gawryś, który w maju tego roku przyjmie święcenia kapłańskie.
3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Znakiem liturgicznym tego dnia jest obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy św. Środę Popielcową przeżywamy zachowując post ścisły, to znaczy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Ta forma postu obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia pozostali zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową w naszym kościele Msze święte będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00,16.00 i 18.00.
4. W czasie Wielkiego postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki o godz. 18.00. Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywać będziemy w duchu wynagrodzenia za wszelkie nadużycia w Kościele popełnione wobec dzieci i młodzieży.
Informujemy także, że nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane w niedziele o godz. 17.30.
5. Trwający od dłuższego czasu stan epidemiczny rzutuje na przygotowanie dzieci i młodzieży do sakramentów świętych, które nie może się zamknąć tylko do katechezy w szkole, za realizację której serdecznie dziękujemy katechetom. Od niemal roku nie ma dzieci objętych przygotowaniem do sakramentów św. w kościele. W związku z tym od I Niedzieli Wielkiego Postu pragniemy spotykać się z dziećmi objętymi przygotowaniem do I Komunii św. a więc z uczniami klas III oraz z ich rodzicami na dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 odprawianej tylko dla nich oczywiście z zachowaniem wymogów sanitarnych. Liczymy na współprace z rodzicami w tej trosce.
6. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
7. Wielką wartością każdej parafii są wspólnoty modlitwy, pośród których poczesne miejsce zajmują Koła Żywego Różańca żyjące modlitwą różańcową i podejmujące papieskie intencje modlitwy oraz otaczające modlitwą sprawy nam ważne i bliskie. Miesiąc październik jest dobrą okazją by powstały nowe Koła Żywego Różańca w naszej parafii. O podjęcie inicjatywy integracji nowych osób wokół modlitwy różańcowej apelujemy do kobiet i mężczyzn parafii, do środowisk nauczycieli i wychowawców, rodziców wychowujących dzieci ale także apelujemy do chłopców i dziewcząt. Niech modlitwa różańcowa staje się drogą życia i chrześcijańskiej formacji. Służymy radą i pomocą w realizacji oddolnych inicjatyw.