OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa 14.04.2019 r.
1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej czyli Palmową. Liturgia przypomina historyczny wjazd Jezusa do Jerozolimy oraz to wszystko co nastąpiło potem tj. mękę i śmierć krzyżową. W Kościele rozpoczyna się obchód Wielkiego Tygodnia Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.
2. Dzisiaj o godz. 17.30, ostatnie w czasie tegorocznego Wielkiego Postu, nabożeństwo Gorzkich Żali.
3. Wiernych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi św. w czasie rekolekcji wielkopostnych zachęcamy do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. rano i wieczorem od godz. 17.30.
4. We czwartek o godz. 10.00 w katedrze olsztyńskiej Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński wraz z kapłanami warmińskimi odprawi Mszę św. Krzyżma, podczas której poświęci oleje Krzyżma i Chorych.
W kościołach parafialnych w Wielki Czwartek sprawowana jest tylko jedna Msza św. zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, dla uczczenia Ostatniej Wieczerzy jaką spożył Pan Jezus z Apostołami w Wieczerniku, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznej kaplicy adoracji. Adoracja w Wielki Czwartek potrwa do godz. 21.00.
5. Wielki Piątek to jeden z najważniejszych dni roku kościelnego. To dzień rozmyślania nad Jezusem, który umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Wielki Piątek przeżywamy zachowując post ścisły.
W Wielki Piątek zapraszamy wiernych na Ciemną Jutrznię o godz. 9.00. O godz.15.00 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich.
O godz. 17.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Na jej zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego Grobu Pańskiego gdzie pozostanie aż do Wigilii Paschalnej. Adoracja w Wielki Piątek potrwa do godz. 21.00. W Wielki Piątek każdy, kto tylko może, powinien wziąć udział w Liturgii Męki Pańskiej. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża św. będą przeznaczone na utrzymanie chrześcijańskich miejsc kultu w Ziemi Świętej.
6. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego zmartwychwstanie. W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 9.00. Od godz. 10.00 rozpoczniemy święcenie pokarmów o pełnych godzinach do godz.16.00. O godz. 16.00 osobom ubogim i potrzebującym będzie wydawana żywność złożona podczas święcenia pokarmów. Po żywność należy się zgłaszać do zakrystii. Od godz. 10.00 do godz. 16.00 będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
7. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Na liturgię zabieramy ze sobą świece. Będą one potrzebne w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
Po Liturgii Wigilii Paschalnej czuwanie adoracyjne do godz. 23.00. Czuwanie zostanie wznowione, w niedzielę o godz. 5.00. Pełnienie honorowej straży przy Grobie Pańskim powierzamy, jak każdego roku, Ochotniczej Straży Pożarnej.

8. W niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 – procesja rezurekcyjna i Msza św. o Zmartwychwstaniu Pańskim.
Członków procesji parafialnej prosimy o przybycie do kościoła pół godziny przed rezurekcją. Kolejne Msze św. będą odprawione o godz. 10.00, 11.30, 18.00. Msze św. w kaplicach dojazdowych w Niedzielę Zmartwychwstania zostaną odprawione o godz. 13.30. W punktach dojazdowych nie będzie Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.
9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w kościele parafialnym wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
10. Kościół nasz po rekolekcjach i Niedzieli Palmowej wymaga należytego uprzątnięcia. Do odkurzania kościoła, zmywania ławek i przestrzeni całego kościoła prosimy większą ilość osób w poniedziałek i wtorek od godz.8.00.
11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.IV niedziela Wielkiego Postu                                                                                                       31.03.2019 r.
1. W czwartą niedziele Wielkiego Postu liturgia ukazuje nam Boga ojca, który niezależnie od okoliczności ciągle nas kocha i przebacza nam grzechy. Ten obraz miłującego Ojca pobudza nas do dobrego przygotowania do sakramentu pokuty i pojednania. Warunkiem koniecznym każdej dobrej spowiedzi św. jest rachunek sumienia. Na ołtarzach bocznych rozłożone SA ulotki z podstawowym rachunkiem sumienia. Niech one posłużą do dobrego przygotowania do spowiedzi św.
2. Zapraszamy parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w przyszła niedzielę i potrwają do środy włącznie. Porządek rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Prosimy się z nim zapoznać by lepiej zagospodarować czas w dni rekolekcyjne.
3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 16.00 i Wielkopostną Godzinę Świętą od godz. 17.00.
4. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Od godz. 15.30 spowiedź dzieci. Drogę Krzyżową dla dzieci szkolnych o godz. 16.00 zakończy Komunia św. w pierwszy piątek miesiąca. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.00.
5. W pierwszą sobotę miesiąca konferencja dla wspólnot Żywego Różańca o godz. 17.00 w oratorium.
6. Po Mszach św. zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocny wystrój kościoła. Za te ofiary szczególnie dziękujemy.
7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.
1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkiego Postu. Ofiary dzisiaj składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego „ Hosianum” w Olsztynie.
2. Jutro, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00, 18.00. Ten Dzień obchodzony jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Co roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w naszej parafii chętni włączają się w modlitewne Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do tego dzieła zarówno kobiety jak i mężczyzn także młodzież, którzy rozumieją wynikającą z Ewangelii potrzebę ochrony każdego ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Współcześnie prawodawstwo państwowe w wielu krajach Europy idzie w stronę daleko idącego poszerzania możliwości aborcji dziecka poczętego. W Polsce także nie brakuje środowisk lewackich dążących do liberalizacji dotychczasowych przepisów antyaborcyjnych. Podejmując Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego tworzymy środowisko troski o każde poczęte dziecko i upraszamy łaskę przyjęcia przez rodziców każdego dziecka z miłością. Zobowiązania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego chętni złożą jutro po Mszy św. wieczornej. Deklaracje przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego są wyłożone na ołtarzu przy obrazie Matki Bożej NP.
3. Jutro, po Mszy św. wieczornej w kaplicy Domu Rekolekcyjnego spotkanie Wspólnoty Modlitwy za Dusze Czyśćcowe.
4. We wtorek o godz. 19.00 celebracja dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
5. We środę zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 w ramach Nowenny Gietrzwałdzkiej.
6. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
7. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu, 07 kwietnia br. W tym roku rekolekcje poprowadzi Ks. Tomasz Wieczorek z diecezji elbląskiej. Informujemy także, że jest przygotowywana Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta , która odbędzie się w piątek, 12 kwietnia, o godz. 19.00.
8. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, Arka. Sporo prasy zalega na stoliku, dołóżmy starań aby trafiła do katolickich rodzin.

II Niedziela Wielkiego Postu                                                                                                           17.03.2019 r.
1. Druga Niedziela Wielkiego jest dniem modlitwy, postu oraz solidarności z misjonarzami. Dzisiaj też po Mszach św. zbieramy jest zbiórka ofiary do puszek na rzecz pomocy misjonarzom.
1. W niedzielę dzisiejszą o godz. 16.00 w Domu Rekolekcyjnym spotkanie z rodzicami uczniów, którzy nie spełnili wymagań dopuszczających do bierzmowania.
2. Dzisiaj o godz. 17.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnego rozważania Meki Pańskiej .
3. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NM Panny. W tym dniu szczególnie ogarniamy modlitwą naszego Metropolitę Warmińskiego Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.
4. W tym tygodniu we wtorek i środę w Domu Rekolekcyjnym o godz. 16.30 katechezy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
5. We czwartek od godz. 16.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu.
6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 dla dorosłych.
7. Przyszła niedziela, III Wielkiego Postu będzie obchodzona jako Dzień Misjonarzy Męczenników. Ten obchód, zainicjowany przez Papieskie dzieła Misyjne we Włoszech w rocznicę zamordowania arcybiskupa Salwadoru Oskara Romero stał się okazją także w ko0ściele w Polsce do wspomnienia wszystkich misjonarzy i pracowników duszpasterstwa , którzy ponieśli śmierć w czasie pełnienia swojej posługi.
8. Od niedzieli dzisiejszej, po Mszach św., będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocny wystrój kościoła. Osobom włączającym się w zbiórkę oraz za każdą ofiarę złożoną na ten cel bardo serdecznie dziękuje.
9. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka.


I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r
1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w Kościele obchód Wielkiego Postu pod hasłem” „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. To wezwanie, którym Kościół zachęca nas wszystkich do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Pomocą na drodze wielkopostnej pracy są nabożeństwa pasyjne: w piątki odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej a w niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali.
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: dla dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 16.00, dla dorosłych parafian na godz. 17.00.
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania poczynając od klas VI udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej powinna traktować jako swój obowiązek.
Nabożeństwa Gorzkich Żali, w niedziele Wielkiego Postu, o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek tego tygodnia od godz. 16.00 w Domu Rekolekcyjnym będą prowadzone indywidualne rozmowy duszpasterzy z kandydatami do sakramentu bierzmowania. I tak we wtorek na rozmowy proszeni są kandydaci Gimnazjum Publicznego im Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej Nr 3, we środę z Gimnazjum „Nasza Jedynka” , Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum NSRO, we czwartek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Szkoły Katolickiej w Smolajnach. Kandydaci powinni mieć ze sobą dzienniczki kandydata do bierzmowania. W przyszłą niedzielę, 17 marca, o godz. 16.00 przewidujemy spotkanie z rodzicami uczniów, którzy nie spełnili wymagań dopuszczających do bierzmowania.
3. We środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z członkami Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej naszej parafii.
4. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
5. W przyszłą niedzielę, II Wielkiego Postu, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc misjom „Ad Gentes”.
6. Parafia przygotowuje wakacyjny wyjazd wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży do Jastarni w dniach 27.07 – 03.08 b.roku. Orientacyjny koszt wyjazdu to 700 zł. od osoby. Wyjazd podlega kontroli Kuratorium Oświaty. Przyjmujemy zgłoszenia na ten wyjazd. Można ich dokonywać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u Ks. Eryka
7. Parafia przygotowuje także wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na "Diecezjalne Święto Młodych" w dniu 13 kwietnia, do Mrągowa. W programie przewiduje się: Eucharystia, konferencje, uwielbienie z Siostrami Służebniczkami, koncert Zespołu „Siewcy Lednicy”. Zapisy w zakrystii, kancelarii bądź bezpośrednio u Ks. Marcina lub Ks. Eryka.
8. Nasz kościół po mijającej zimie wymaga należytego uprzątnięcia ze zmywaniem przestrzeni ławek i posadzek włącznie. Tę pracę chcemy wykonać jutro, w poniedziałek, od godz. 8.00. Dlatego zwracamy się z prośbą o większą ilość mężczyzn i kobiet do tej pracy. Za każdą parę rąk z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski.

VIII Niedziela Zwykła                                                                                                                   03.03.2019 r
1. Dzisiaj pierwsza niedziela marca. Ofiary składane na tacę są dzisiaj przeznaczone na administrację diecezjalną. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
2. W najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej, celebracja dla uczniów objętych bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
3. W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpocznie się czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Uczniów naszych szkół podstawowych gimnazjalnych i średnich zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00. Podczas Mszy św., w Środę Popielcową , przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło pokuty i nawrócenia.
4. Przypominamy, że w Środę Popielcową katolików powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18 a 60 rokiem życia katolicy zobowiązani są nadto do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. Podobny post obowiązuje jeszcze w Wielki Piątek, natomiast we wszystkie piątki w ciągu roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W pierwszy czwartek miesiąca marca wznawiamy w naszym kościele cotygodniowe adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 We czwartek „Godzina Święta” od godz. 17.00.
6
. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Będą one odprawiane o godz. 16.00 dla uczniów szczególnie objętych dalszym i bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu bierzmowania. Parafialna Droga Krzyżowa o godz. 17.00.
7. W niedziele Wielkiego Postu nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane o godz. 17.30. 

VII Niedziela Zwykła                                                                                                                         24.02.2019 r.
1. Wczoraj zakończyliśmy cykl tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Staraliśmy się dotrzeć do wszystkich mieszkańców parafii. Tym rodzinom i mieszkańcom parafii, którzy przyjęli kapłana w swoim domu wyrażamy głęboką wdzięczność. Dziękujemy za przekazywane przy okazji wizyt spostrzeżenia i uwagi. Dziękujemy także za złożone przy okazji wizyt ofiary kolędowe oraz wsparcie funduszu ministranckiego. Niech pozostawiona modlitwa i błogosławieństwo staje trwałym znakiem obecności Pana Boga z nami i drogą jego łaski.
2. Dzisiaj o godz. 16.30 w oratorium, spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
3. Jutro, w ostatni poniedziałek lutego, po Mszy św. wieczornej w kaplicy Domu Rekolekcyjnego , spotkanie Wspólnoty Modlitwy za Dusze Czyśćcowe.
4. We wtorek i środę tego tygodnia o godz. 16.00 w Sali Domu Rekolekcyjnego katechezy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjalnych i VIII Szkół Podstawowych naszej parafii.
5. We środę, 27 lutego, o godz. 17.30 wspólny różaniec w dniu Nowenny Gietrzwałdzkiej w naszej Archidiecezji.
6. W pierwszy piątek miesiąca marca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Od godz. 15.30 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 16.00 Msza św. dla nich w pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 konferencja dla członków Kół Różańcowych naszej parafii.
8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 52 tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość niedzielny, Droga dla kandydatów do bierzmowania, Arka.

VI Niedziela Zwykła                                                                                                                          17.02.2019r.
1. Pragnę poinformować parafian, że Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński z dniem dzisiejszym skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii do końca stycznia 2020 r. księdza diakona Piotra Kucińskiego. Serdecznie diakona dzisiaj witam w zespole duszpasterskim naszej parafii i życzę by posługa w naszej parafii przynosiła jak najwięcej pożytku i ubogacała doświadczeniem.
2. Informujemy także, że parafia przygotowuje wakacyjny wyjazd wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży do Jastarni w dniach 27.07 – 03.08 b.roku. Orientacyjny koszt wyjazdu to 700 zł. od osoby. Wyjazd podlega kontroli Kuratorium Oświaty. Przyjmujemy zgłoszenia na ten wyjazd. Można ich dokonywać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio u Ks. Eryka.
3. W przyszłą niedzielę, 24 lutego o godz. 16.30 w oratorium odbędzie się trzecie spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkół Podstawowych naszej parafii objętych przygotowaniem do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Przypominamy, że uroczystość I komunii św. przewidziana jest na niedzielę 19 maja.
4. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
5. W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek – 18.02: ul. Grudziądzka, bloki 11 i 19.
Wtorek –           19.02: ul. Łużycka, bloki 61 do 71
Środa –              20.02: ul. Łużycka, blok 34
Czwartek –       21.02: ul. Łużycka, blok 30 oraz stare bud.
Piątek –            22.02: ul. Łużycka, blok 32
Sobota –           23.02: Wichrowo od godz. 10.00

W sobotę, 23 lutego zakończymy tegoroczny cykl odwiedzin duszpasterskich w nasze parafii. Jeśli ktoś został pominięty, a oczekiwałby spotkania z kapłanem w swoim domu prosimy to zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

V Niedziela Zwykła 10.02.2019r.
1. Pragniemy poinformować parafian, że w tym roku w parafiach dekanatu dobromiejskiego odbędą się wizytacje kanoniczne. Będzie je przeprowadzał Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński . W naszej parafii wizytację kanoniczną Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński przeprowadzi w trzecią niedzielę wielkanocną to jest 05 maja. Podczas wizytacji, na Mszy św. o godz. 18.00, Ksiądz Arcybiskup udzieli także młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. O bezpośrednim przygotowaniu do wizytacji naszej parafii będziemy na bieżąco informować parafian.
2. Jutro w poniedziałek, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorych. Zwyczajem lat poprzednich Dzień Chorego w parafii obchodzić będziemy w czerwcu podczas Parafialnych Dni Eucharystycznych.
3. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Arka.
4. W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek – 11.02: ul. Grudziądzka – bloki: 2, 4
Wtorek –           12.02: ul. Grudziądzka – bloki: 14, 16
Środa –             13.02: ul. Grudziądzka – blok 12
Czwartek –       14.02: ul. Grudziądzka – bloki: 7A, 9, 10.
Piątek –            15.02: ul. Grudziądzka – bloki: 18, 20
Sobota –           16.02: ul. Grudziądzka – bloki: 15, 17
Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30, w sobotę o godz. 10.00 

W naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zakończymy w sobotę 25 lutego.

IV Niedziela Zwykła                                                                                                                          3.02.2019 r.
1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego kończy ona czas zimowych ferii w naszym regionie.
2. W niedzielę dzisiejszą ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego „ Hosianum” w Olsztynie.
3. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
4. Jutro, w poniedziałek, po Mszach św. udzielimy wiernym błogosławieństwa świecami św. Błażeja, którego czcimy jako patrona chorób gardła, a którego wspomnienie przypada w dniu dzisiejszym.
5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz ministrancki. W tym roku ministranci towarzyszą także kapłanom podczas wizyt duszpasterskich. Ministranci zbieraj a też do puszek ofiary na fundusz ministrancki. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie w imieniu ministrantów dziękujemy.
6. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza wiernych naszej parafii na rekolekcje Ewangelizacyjne, które rozpoczną się w przyszłą niedziele o godz. 19.00. W Domu Rekolekcyjnym. Spotkania rekolekcyjne będą się odbywały w przez 8 kolejnych niedziel o godz. 19.00 w Domu Rekolekcyjnym. Informacje o rekolekcjach znajdziemy na ulotkach, które są dzisiaj rozdawane przed kościołem po Mszach św.
7. Polecamy prasę katolicka : Niedziela, Gość Niedzielny.
8. W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek- 04.02: ul. Chodkiewicza stare bud. z blokiem 11, ul. Kolejowa,
                                        ul. Grudziądzka stare bud oraz budynek socjalny 9c.
Wtorek –         05.02: ul. Gdańska- bloki 4. 6. 8. 10
Środa –           06.02: ul Pionierów – bloki 5a, 7a, 9a, 11a
Czwartek –     07.02: ul. Chodkiewicza – bloki 5a, 7a, 9a, 11a
Piątek –           08.02: ul. Zwycięstwa blok 11 / Dom Stażysty
Sobota –          09.02: ul. Grudziądzka - bloki 6 i 8

Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30, w sobotę o godz. 10.00
W dniach do 15 lutego w odwiedzinach duszpasterskich będzie uczestniczył nasz parafianin dn Szymon.


III Niedziela Zwykła                                                                                                                     27.01.2019 r.
1. Dzisiaj, 27 stycznia po raz kolejny przeżywamy dzień Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej przygotowującej nas wszystkich do obchodu 150 lecia objawień Matki bożej w Gietrzwałdzie. Dzisiaj po Mszach św. łączymy się we wspólnym akcie zawierzenia Pani Gietrzwałdzkiej.
2. 1 lutego, w pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Od godz. 15.30 będziemy spowiadać. Zachęcamy dzieci szkolne, szczególnie te po I Komunii, do kontynuacji praktyki spowiedzi i Komunii św. w pierwsze piątki miesiąca. O godz. 16.00 Msza św. Okazja do spowiedzi także od godz. 17.30.
3. W pierwszą sobotę miesiąca konferencja dla wspólnot Żywego Różańca naszej parafii o godz. 17.00 w oratorium.
4. W sobotę, 02 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Podczas Mszy św. poświęcimy świece. Zapalona świeca jest znakiem Chrystusa, którego przyjmujemy jako Światło. Przy zapalonej świecy gromadzić się powinniśmy w rodzinach na wspólnej modlitwie. Świece można nabyć w zakrystii. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie klasztoru Sióstr Karmelitanek w Spręcowie.
5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD „Hosianum”.
6. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii. Zgromadzone elektrośmieci zostaną zabrane z parafii we wtorek 29 stycznia. Jeśli są gdzieś jeszcze jakieś elektrośmieci prosimy je składać pod arkadami na dziedzińcu kolegiackim.
7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny z ciekawym filmem, szczególnie dla młodzieży, Arka, Miesięcznik „Droga” przygotowany specjalnie dla przygotowujących się do bierzmowania.
8. W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek – 28.01: Nowa Wieś Mała od godz. 9.00
Wtorek-              29.01: Smolajny od godz. 9.00, osiedle Smolajny od godz. 14.00.
Środa-                30.01: Praslity od godz. 9.00 / prosimy o 2 pojazdy na kolonie/.
Czwartek –        31.01:ul. Pionierów stare bud. z blokiem 15
Piątek –             01.02: ul. Jana Pawła II, Rzeszutka, pl. 1 Sierpnia i Słoneczna.
Sobota –            02.02: Knopin – osada od godz. 11.00.

9. Zaproszenie na rekolekcje Odnowy w Duchu św.
     Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będą się odbywały przez 8 kolejnych niedziel. Pierwsze spotkanie odbędzie się10 lutego o godz. 19.00 w Domu Rekolekcyjnym. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Marcin. 

II Niedziela Zwykła                                                                                                                      20.01.2019 r.
1. Niedziela dzisiejsza, przez słowa Ewangelii ukazuje nam objawienie się Jezusa Chrystusa na weselu w Kanie Galilejskiej. Jednocześnie wskazuje na Najświętszą Maryję Pannę jako Orędowniczkę i Opiekunkę w trudach ludzkiego życia.
2. W okresie zimowym więcej czasu spędzamy w domu, to dobra okazja ku temu, by ten czas wykorzystać także na lekturę Pisma św., książek czy prasy katolickiej, aby pogłębić swoja wiedzę i ożywić wiarę.
3. W parafii w latach poprzednich już dwa razy była przeprowadzana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” pragnie przeprowadzić kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie naszej parafii w dniu 29 stycznia tego roku. Osoby i instytucje z naszej parafii, które chcą pozbyć się elektrośmieci proszone3 są o składanie tych elektrośmieci pod arkadami dziedzińca kolegiackiego przy kancelarii parafialnej. O zbiórce przypominają ulotki rozłożone na bocznych ołtarzach naszego kościoła.
4. Z prasy katolickiej polecamy: Niedzielę, Gość Niedzielny dzisiaj z ciekawym filmem i Mały Gość Niedzielny

5. W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek – 21.01: ul. Orła Białego, bloki, numery parzyste
Wtorek –          22.01: ul. Orła Białego , bloki, numery nieparzyste, 
                                              Orła Białego, stare bud.
Środa –             23.01:ul. Malczewskiego, Sowińskiego
Czwartek –       24.01: ul. Gdańska stare bud. ,bloki 8a, 8b.
Piątek –             25.01: Łęgno, Kunik
Sobota –            26.01: Knopin wieś, Kosyń.


Niedziela Chrztu Pańskiego                                                                                                         13.01.2019 r.
1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przypominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie. To wydarzenie było objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego z Jego Boską godnością oraz zbawczą wobec świata misją. Chrzest Jezusa nie jest tożsamy z chrztem udzielanym obecnie w Kościele. Zbawcza moc chrztu dzisiaj wynika męki śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Niedziela dzisiejsza kończy okres Bożego Narodzenia. Śpiew kolęd zachowuje się do Święta Ofiarowania Pańskiego.
2. We środę, 16 stycznia, o godz. 18.00, w Szkole Katolickiej w Smolajnach, spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
3. W tym tygodniu, w piątek wspominać będziemy w liturgii Kościoła Błogosławioną Reginę Protmann, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Katarzynek.
4. 18 stycznia rozpocznie się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Będzie on przeżywany z mocna pamięcią modlitwy Jezusa Chrystusa w przeddzień męki zanoszonej do Ojca „ aby wszyscy byli jedno.”
5. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
6. W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek- 14.01: ul. Zwycięstwa, blok 17.
Wtorek – 15.01: ul. Warszawska stare bud. oraz ul. Poprzeczna,
Krótka, Ogrodowa, Milewicza
Środa – 16.01: ul. Warszawska bloki 5a i 5b
Czwartek 17.01: ul. Górna
Piątek – 18.01: ul. Grunwaldzka bloki 2, 4, 6
oraz ul. Olsztyńska
Sobota – 19.01: ul. Grunwaldzka stare bud.


Uroczystość Objawienia Pańskiego                                                                                              06.01.2019 r.
1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęconą kredą znaczymy nasze domy wyznając, że przyjmujemy Chrystusa, który jest drogą prawdą i życiem. Składane dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
2. W Uroczystość trzech Króli po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak Trzech Króli wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 12.30, a więc bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy do rodzinnego udziału w tej miejskiej imprezie.
3. W tym tygodniu, 11 stycznia, w piątek w Ostródzie odbędzie się koncert kolędowy „ Betlejem na Warmii i Mazurach”. Wyjazd na koncert do Ostródy w piątek o godz. 17:00. Zbiórka przy rondzie. Bardzo prosimy o dokonanie wpłat przez osoby, które tego jeszcze nie uczyniły. W zakrystii są do odbioru bilety na wyjazd samodzielny. Jest jeszcze kilka ostatnich miejsc w zamówionym autokarze, więc osoby, które chciałyby się zapisać zapraszamy do zakrystii po Mszy Świętej.
4. Zachęcamy, także do nabycia płyty CD z najpiękniejszymi kolędami z całego świata „Betlejem w Polsce". Album dwupłytowy w cenie 40 zł. Pieniądze zebrane przy sprzedaży płyt są przeznaczone na budowę hospicjum dla dzieci w Olsztynie.
5. W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący:
Poniedziałek – 07.01: ul. Pułaskiego
Wtorek – 08.01: ul Wojska Polskiego bez bloku 19 i 21.
Środa- 09.01: ul. Wojska Polskiego 19 i 21, ul. Fabryczna 8, 8a. 34b.
Czwartek - 10.01: ul. Fabryczna – pozostałe numery.
Sobota – 12.01: ul. Zwycięstwa bez bloków 11 i 17

Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30, w sobotę o godz. 10.00.
Podczas wizyt duszpasterskich, zwanych kolędą pragniemy wprowadzić pewną nowość. Wraz z kapłanami mogą pojawić się ministranci, którzy będą zapowiadali przyjście kapłana. Ministranci będą chodzili z puszkami, do których będą zbierać pieniądze na "Fundusz ministrancki”. Z „funduszu” zostanie dofinansowany m.in. wyjazd wakacyjny, a także inne formy ministranckiej aktywności w ciągu roku.
6. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa                                                                        30.12.201
1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Święta Rodzina, w której centrum jest Jezus Chrystus jest dla nas wzorem budowania każdej wspólnoty rodzinnej.
2. Jutro, 31 grudnia, rok 2018 dobiegnie końca. Zapraszamy parafian na Mszę św. na zakończenie roku, która zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo dziękczynno przebłagalne. . Śpiewem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” zamkniemy Rok Pański 2018.
3. We wtorek, 01 stycznia, rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2019, w Kościele uczcimy Świętą Bożą Rodzicielkę. W dniu Nowego Roku Kościół wzywa wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy o pokój na świecie. W Nowy Rok Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, i 18.00.
4. Informujemy, że w styczniu i lutym nie będzie czwartkowych adoracji Najśw. Sakramentu. Przywrócimy je w pierwszy czwartek marca.
5. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Od 15.30 będziemy spowiadać dzieci szkolne. O godz. 16.00 Msza św. dla nich. Okazja do spowiedzi św. także od godz. 17.30.
6. W pierwszą sobotę stycznia o godz. 17.00, w oratorium, konferencja dla wspólnot Żywego Różańca naszej parafii.
7. W przyszłą niedzielę, 06 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego inaczej Trzech Króli. Po Mszach św. poświęcimy kredę, którą naznaczymy nasze domy wyznając, że mieszkają w nim wyznawcy Jezusa Chrystusa, który jest Drogą Prawdą i Życiem. W uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary składane na tacę są przeznaczone na misyjną działalność Kościoła.
8. W Uroczystość Trzech Króli po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli – to coraz częstsza forma świętowania uroczystości Trzech Króli. Zachęcamy parafian do rodzinnego włączenia się do Orszaku, do wspólnego śpiewu kolęd oraz przypominania istotnego przesłania uroczystości Trzech Króli, którym jest oddanie pokłonu Chrystusowi, Odwiecznemu Słowu Ojca, które stało się Ciałem i zamieszkało pośród nas, aby objawić iż Bóg jest Miłością i przychodzi, by dać nam zbawienie. Orszak Trzech Króli wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 12.30, a więc bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30. Organizatorów oraz bezpośrednio zaangażowanych w inscenizacje orszakowe zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 11.30.
9. Od środy, 02 stycznia, rozpoczniemy doroczne odwiedziny duszpasterskie mieszkańców naszej parafii. Na czas odwiedzin prosimy przygotować na stole krzyż, zapalone świece i wodę święconą. Prosimy też o obecność wszystkich mieszkańców. Pragniemy podczas odwiedzin wspólnie się modlić i spotkać z mieszkańcami w ich domach.
Odwiedziny duszpasterskie będziemy rozpoczynać o godz. 15.30, w soboty od godz. 10.00.
10. W tym tygodniu porządek odwiedzin duszpasterskich będzie następujący:
Środa: 02.01 – ul. Generała Maczka, Kilińskiego, Poniatowskiego
Czwartek: 03.01 – ul. Traugutta, Sułkowskiego, Wybickiego,
Dąbrowskiego, Sierakowskiego, Bema
Piątek: 04.01 – ul. Chłopickiego, Sucharskiego
Sobota: 05.01 – ul. Kościuszki, Nalepy.

II Niedziela Adwentu                                                                                                                       09.12.2018 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Dzisiaj druga niedziela Adwentu. Dzisiaj po Mszach św. w przedsionkach kościoła zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”
2. Dzisiaj o godz. 16.30 w oratorium spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkół Podstawowych naszej parafii objętych przygotowaniem do sakramentów pokuty i Eucharystii.
3. We środę po Mszy św. wieczornej celebracja liturgiczna dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
5. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej
6. W przyszłą niedzielę, trzecią Adwentu, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy włącznie. Rekolekcje w tym roku poprowadzi pochodzący z naszej parafii Ks. Krzysztof Kamiński, pracownik Sądu Metropolitalnego Archidiecezji Warmińskiej. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, prosimy się z nim zapoznać organizując szczególnie w rodzinach udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
7.
W imieniu Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego pragnę wszystkich zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starań zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 11 stycznia 2019 r w Expo Arenie w Ostródzie o godzinie 19.00. Wydarzenie to, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Kupując bilety, cegiełki czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Parafia przygotowuje dla chętnych wyjazd autokarowy na ten koncert. Chętnych udziału w tym niecodziennym widowisku zapisujemy w zakrystii. Koszta biletu oraz autokaru to 80 zł. od osoby. W zakrystii można też nabyć cegiełki w cenie 20, 50 i 80 zł. Dochód przeznaczony jest na budowę HOSPICJUM dla DZIECI w Olsztynie.
8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik Cuda i Łaski.


I Niedziela Adwentu                                                                                                                            02.12.2018 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Dzisiejsza nie4dziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2018/19. Podejmowana tematyka to; „Misja w Mocy Bożego Ducha”, a hasłem tego roku będzie: „W mocy Bożego Ducha”. Symbolika nawiązuje do płonącego ognia – „języki ognia”. Adwent to także okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że jest dzisiaj nazywany radosnym oczekiwaniem na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia a także do częstego uczestnictwa we Mszy św. Pomocą w przeżyciu tego czasu będą codzienne Roraty, rekolekcje adwentowe, możliwość pojednania w sakramencie pokuty.
2. W Adwencie Roraty będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Dzieci szkolne zapraszamy na Roraty w poniedziałki i środy o godz. 16.30.
3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę grudnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby administracji diecezjalnej, po Mszach św. w zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
4. W tym tygodniu we wtorek i środę o godz. 16.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Godzina Święta od godz. 17.00.
6. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, od 15.30 spowiedź dla dzieci szkolnych i Msza św. w pierwszy piątek miesiąca dla nich o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi św. także od 17.30.
7. W przyszłą sobotę, 08 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. za wybrane w ostatnich wyborach władze samorządowe Powiatu Olsztyńskiego oraz Gminy Dobre Miasto u początku ich pięcioletniej kadencji.
9. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz członków stowarzyszeń i ruchów religijnych naszej parafii.
10. Wraz z Adwentem rozpoczyna się sprzedaż świec na stół wigilijny, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przygotowanej przez Caritas – Polska. Świece rozprowadzają ministranci w przedsionku kościoła . Świece są różne, małe po 5 zło , duże po 10 i 15 zł za sztukę.
11. Opłatki prosimy nabywać u Sióstr Katarzynek w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w oratorium spotkanie z rodzicami dzieci kl. III Szkół Podstawowych naszej parafii objętych przygotowaniem do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
13. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga. Na stolikach w kościele bezpłatne egzemplarze gazety „Chrystus i Ty” , która wprowadza w tematykę nowego roku duszpasterskiego. 

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512