OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II Niedziela Adwentu                                                                                                                       09.12.2018 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Dzisiaj druga niedziela Adwentu. Dzisiaj po Mszach św. w przedsionkach kościoła zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”
2. Dzisiaj o godz. 16.30 w oratorium spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkół Podstawowych naszej parafii objętych przygotowaniem do sakramentów pokuty i Eucharystii.
3. We środę po Mszy św. wieczornej celebracja liturgiczna dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
5. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej
6. W przyszłą niedzielę, trzecią Adwentu, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Potrwają one do środy włącznie. Rekolekcje w tym roku poprowadzi pochodzący z naszej parafii Ks. Krzysztof Kamiński, pracownik Sądu Metropolitalnego Archidiecezji Warmińskiej. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, prosimy się z nim zapoznać organizując szczególnie w rodzinach udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
7.
W imieniu Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego pragnę wszystkich zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starań zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 11 stycznia 2019 r w Expo Arenie w Ostródzie o godzinie 19.00. Wydarzenie to, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Kupując bilety, cegiełki czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Parafia przygotowuje dla chętnych wyjazd autokarowy na ten koncert. Chętnych udziału w tym niecodziennym widowisku zapisujemy w zakrystii. Koszta biletu oraz autokaru to 80 zł. od osoby. W zakrystii można też nabyć cegiełki w cenie 20, 50 i 80 zł. Dochód przeznaczony jest na budowę HOSPICJUM dla DZIECI w Olsztynie.
8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik Cuda i Łaski.


I Niedziela Adwentu                                                                                                                            02.12.2018 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Dzisiejsza nie4dziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2018/19. Podejmowana tematyka to; „Misja w Mocy Bożego Ducha”, a hasłem tego roku będzie: „W mocy Bożego Ducha”. Symbolika nawiązuje do płonącego ognia – „języki ognia”. Adwent to także okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że jest dzisiaj nazywany radosnym oczekiwaniem na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia a także do częstego uczestnictwa we Mszy św. Pomocą w przeżyciu tego czasu będą codzienne Roraty, rekolekcje adwentowe, możliwość pojednania w sakramencie pokuty.
2. W Adwencie Roraty będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Dzieci szkolne zapraszamy na Roraty w poniedziałki i środy o godz. 16.30.
3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę grudnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby administracji diecezjalnej, po Mszach św. w zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
4. W tym tygodniu we wtorek i środę o godz. 16.30 katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Godzina Święta od godz. 17.00.
6. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, od 15.30 spowiedź dla dzieci szkolnych i Msza św. w pierwszy piątek miesiąca dla nich o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi św. także od 17.30.
7. W przyszłą sobotę, 08 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. za wybrane w ostatnich wyborach władze samorządowe Powiatu Olsztyńskiego oraz Gminy Dobre Miasto u początku ich pięcioletniej kadencji.
9. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz członków stowarzyszeń i ruchów religijnych naszej parafii.
10. Wraz z Adwentem rozpoczyna się sprzedaż świec na stół wigilijny, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przygotowanej przez Caritas – Polska. Świece rozprowadzają ministranci w przedsionku kościoła . Świece są różne, małe po 5 zło , duże po 10 i 15 zł za sztukę.
11. Opłatki prosimy nabywać u Sióstr Katarzynek w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w oratorium spotkanie z rodzicami dzieci kl. III Szkół Podstawowych naszej parafii objętych przygotowaniem do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
13. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga. Na stolikach w kościele bezpłatne egzemplarze gazety „Chrystus i Ty” , która wprowadza w tematykę nowego roku duszpasterskiego. 

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512