Ogłoszenia duszpasterskie:
II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.
1. Dzisiaj druga niedziela Adwentu. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
2. W niedzielę dzisiejszą w kościele o godz. 16.00, spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkół podstawowych naszej parafii przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
3. We wtorek o godz. 16.00 Msza św. roratnia dla dzieci szkolnych.
4. We środę, 13 grudnia, o godz. 16.00 w Domu Rekolekcyjnym spotkania przygotowawcze do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II i Katolickiego Gimnazjum w Smolajnach.
5. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
6. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
7. W przyszłą niedzielę, III Adwentu, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy włącznie. W tym roku rekolekcje w naszej parafii poprowadzi Ks. Andrzej Ciućkowski, Proboszcz parafii św. Moniki w Kajkowie k. Ostródy. Przewidywany porządek rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Prosimy się z nim zapoznać.
8. W Kinie Przyjaźń w Dobrym Mieście, w dniu 17 grudnia o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie poświęcone problemom związanym z chorobą Parkinsona. Spotkanie organizuje Pan Krzysztof Bartkowiak.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka, Cuda i łaski, Droga, Miłujcie się.
10. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Opłatki prosimy nabywać u Sióstr Katarzynek. 

I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, który ma nas przygotować do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego. Z Adwentem wkraczamy w nowy rok duszpasterski, którego myślą przewodnią są słowa ”Jesteśmy napełnieni Duchem św.” W tym roku mamy uświadomić, że zostaliśmy namaszczeni Duchem św. Znakami namaszczenia są sakramenty: chrztu św. i bierzmowania. W mocy Ducha św. żyjemy tworząc Kościół. Powinniśmy zatem korzystać z darów Ducha św. jakie otrzymaliśmy w bierzmowaniu na drogach wiary i troski o uświęcenie świata.
2. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
3. W czasie Adwentu codziennie o godz. 6.30 będą odprawiane Msze św. roratnie, ku czci NM Panny. Msze św. roratnie dla dzieci i młodzieży szkolnej będą odprawiane we wtorki o godz. 16.00. Zapraszamy na nie dzieci szkolne z adwentowymi lampionami. Możemy je znaleźć w Małym Gościu Niedzielnym.
4. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za przygotowujących się do kapłaństwa i o nowe powołania kapłańskie i zakonne dla naszej archidiecezji. 
W pierwszy czwartek grudnia cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Adwentowa Godzina Święta od godz. 17.00.
5. We czwartek, 07 grudnia, przypada czwarta rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego.
6. W piątek, 08 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny. W naszym kościele Msze św. jak w dni powszednie. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy akolitów, szafarzy nadzwyczajnych Komunii św, oraz wszystkich ministrantów. Po Mszy św. zostanie dokonany akt oddania Służby Liturgicznej Niepokalanemu Sercu Maryi.
7. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki prosimy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz członków stowarzyszeń i ruchów religijnych naszej parafii.
8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci kl. III Szkół Podstawowych naszej parafii objętych przygotowaniem do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
9. Wraz z Adwentem rozpoczyna się sprzedaż świec na stół wigilijny, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przygotowanej przez Caritas – Polska. Świece można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej składając ofiarę minimum 5 zł.za sztukę.
10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga. Na stolikach w kościele bezpłatne egzemplarze gazety „Chrystus i Ty” , która wprowadza w tematykę nowego roku duszpasterskiego. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512