Ogłoszenia duszpasterskie:

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 22.11.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Chrystusa Króla. Jest ona okazją nie tylko do oddania Chrystusowi czci i chwały ale także wyrażenia pragnienia, aby Chrystus był zawsze Panem naszych serc i że z Nim pragniemy iść przez całe życie.
2. We środę, 25 listopada, liturgiczne wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej Patronki naszego miasta oraz Patronki Zgromadzenia Sióstr Katarzynek.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
4. W sobotę, 28 listopada, w katedrze olsztyńskiej odbędą się uroczystości związane z zakończeniem trwających od czterech lat w naszej archidiecezji rekolekcji ewangelizacyjnych, które poprzedzały w parafiach peregrynacje obrazu Matki Bożej Miłosierdzia oraz rozpoczęciem w naszej archidiecezji obchodu jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski. W tym dniu odbędzie się także w katedrze Kongres Stowarzyszeń i Ruchów Katolickich naszej Archidiecezji. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. o godz. 12.00, którą odprawi Ks. Arcybiskup Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński. Na zakończenie Mszy św. Ks. Arcybiskup przekaże każdej parafii świece Jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski.
5. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przebiegać będzie pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie.”
6. W przyszłą niedzielę, piątą listopada, połowa ofiar składanych na tacę będzie przeznaczona na archidiecezjalny fundusz inwestycyjny.
7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz na rok 2016 a w Małym Gościu Niedzielnym dzieci znajdą płytę z piosenkami adwentowymi
8. Informuję parafian, że w najbliższych dniach w kościele będą prowadzone prace związane z zainstalowaniem w części ławek kościoła systemu ogrzewającego uczestników liturgii. Prosimy o wyrozumiałość przy okazji zastanych czasowych niedogodności.


XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W niedzielę dzisiejszą gościmy w naszej parafii Siostry ze Zakonu Sióstr od Aniołów. W przedsionku kościoła można u Sióstr nabyć publikacje o Aniołach i modlitwy do Aniołów.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. We wtorek, 10 listopada, o godz. 16.00 egzamin kandydatów do sakramentu bierzmowania, Egzamin przeprowadzi Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej Ks. Dr Adam Bielinowicz.
4. We środę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. W to Narodowe Święto zapraszamy społeczność Dobrego Miasta na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiona o godz. 16.00. Od godz. 15.30, w kościele, z koncertem pieśni religijno-patriotycznych wystąpi Chór Concordia pod kierunkiem Pana Andrzeja Ilkiewicza. Po Mszy św. odbędzie się przemarsz na Cmentarz Komunalny gdzie odbędzie się Apel Poległych i modlitwy za wszystkich, którzy poświęcili swoje życie dla dobra Ojczyzny. Informujemy, że w dniu 11 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
5. Jak już informowaliśmy we czwartek, 12 listopada do naszej parafii przybędą Krzyż i Ikona Matki Bożej Salis Populi Romani – Symbole Światowych Dni Młodzieży. Symbole te wędrują w pielgrzymce po wszystkich diecezjach w Polsce. Od 04 listopada są w naszej archidiecezji. Krzyż został przekazany młodzieży świata przez Ojca św Jana Pawła II na zakończenie Jubileuszu Odkupienia w 1983 r. Ikona zaś w roku 2003. Symbole te nawiedziły już wszystkie kontynenty i kraje gdzie odbywały się Światowe Dni Młodzieży. Przy tych symbolach modliły się już miliony wiernych całego świata.
Zapraszamy parafian, szczególnie młodzież, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
We czwartek o godz. 17.00 symbole zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła, po uroczystej intronizacji i uczczeniu Symboli będzie odprawiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. O godz. 19.00 czuwanie przy Symbolach poprowadzą uczniowie z Katolickich Szkół w Smolajnach. O godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O godz. 21.00 Apelem zakończymy czwartkowe czuwanie modlitewne przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej
W piątek o godz. 8.00 Różaniec poprowadzą Szkoły Katolickie w Smolajnach. O godz.9.00 Symbole nawiedzą Zespół Szkół w Dobrym Mieście a o godz. 10.00 parafię św. Faustyny. O godz. 11.00 Krzyż i Ikona zostaną przewiezione do Karmelu w Spręcowie.
Serdecznie zapraszamy na te uroczystości szczególnie młodzież szkolną i pracującą. Peregrynacja Symboli jest zaproszeniem ludzi młodych do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 r. z udziałem Ojca św. Franciszka.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu.
7. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, polecamy też gazetę Chrystus i ty informującą o Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia,
Światowych Dniach Młodzieży i 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Niedziela Dzisiejsza jest Uroczystością Wszystkich Świętych. Dziękujemy Bogu za Świętych Kościoła, dawnych i nam bliskich. Święci życiem swoim dali odpowiedź Panu Jezusowi na jego wezwanie „ Świętymi Bądźcie!”. Zachęcają nas do podjęcia wysiłku budowania swojej codzienności w zjednoczeniu Bogiem i nie tylko swoją mocą ale mocą Bożą. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 udamy się procesyjnie na Cmentarz Komunalny, przy czterech stacjach odprawione zostaną modlitwy wstawiennicze za zmarłych.
2. Jutro, w poniedziałek, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy sw o godz. 18.00, procesja w kościele z modlitwami za zmarłych.
3. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa wspominkowe za zmarłych. Wypominki będą odczytywane w listopadzie codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem niedziel i czwartków podczas modlitwy różańcowej. Kartki wspominkowe są na bocznych ołtarzach i prosimy je składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wspólnota Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące zaprasza do wspólnego nawiedzania cmentarza po Mszach św. wieczornych od wtorku do końca oktawy modlitw za zmarłych w celu uzyskania odpustów dla dusz zmarłych
4. We środę o godz. 16.00 katecheza liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania.
5. W pierwszy czwartek miesiąca codzienna adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Listopadowa Godzina Święta o godz. 17.00.
6. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00, Spowiedź dla dzieci szkolnych od godz. 15.30, Msza św. w pierwszy piątek miesiąca dla uczniów o godz. 16.00. Spowiadać będziemy także od godz. 17.30.
7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
8. W sobotę, 07 listopada o godz. 17.00, w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. dla myśliwych i leśników z okazji św. Huberta według intencji Koła Łowieckiego „Kaczor” w Dobrym Mieście.
9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Siostra Lucyna z tego zgromadzenia, która pochodzi z Dobrego Miasta po każdej Mszy św. wygłosi krótka katechezę o przyjaźni ze swoim Aniołem Stróżem. Siostry będą też rozprowadzać publikacje i modlitwy do Aniołów.
10. Informujemy parafian, że 04 listopada symbole Światowych Dni Młodzieży w postaci Krzyża i Ikony NM Panny rozpoczną peregrynacje po różnych parafiach i środowiskach naszej archidiecezji. W dniach 12 i 13 listopada symbole Światowych Dni Młodzieży nawiedzą naszą parafię, parafię św. Faustyny oraz środowisko pracy młodzieży w Zespole Szkół w Dobrym Mieście. Szczegółowy program peregrynacji podamy w przyszłą niedzielę.
11 Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga, Mały Gość Niedzielny

Ostatnia Niedziela Października 25.10.2015 r.
Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W dzisiejszą niedzielę dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, która została wzniesiona w XIV wieku. Odtąd jest miejscem modlitwy kolejnych pokoleń, miejscem sprawowania codziennej i niedzielnej Eucharystii, znakiem obecności Chrystusa pośród swojego ludu. Niedziela dzisiejsza nas też uwrażliwia na dostrzeganie tych potrzeb, które zabezpieczają stan materialny ogromnej świątyni oraz pozwalają zabezpieczyć różne elementy wystroju świątyni i ubogacić jej piękno.
To też okazja by podziękować wszystkim codziennie troszczącym się o stan nasze świątyni i jej otoczenia
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca, po Mszy św. wieczornej w kaplicy Domu Rekolekcyjnego spotkanie Wspólnoty Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące.
4. We środę, 28 października, o godz. 16 w kościele spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
5. We czwartek od godz. 16.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu.
6. W sobotę zakończymy codzienne, październikowe nabożeństwa różańcowe.
7. W przyszłą niedzielę, 01 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o godz. 11.30, która będzie odprawiona za zmarłych z naszej parafii procesyjnie udamy się na Cmentarz Komunalny w Dobrym Mieście gdzie przy czterech stacjach, zostaną odprawione modlitwy za zmarłych. Modlitwy na Cmentarzu w Knopinie poprowadzi Proboszcz parafii św. Faustyny o godz.. 10.30. Przypominamy, że w oktawie po Wszystkich Świętych nawiedzając cmentarz lub kościół i modląc się za zmarłych można uzyskać odpust zupełny.
8. Miesiąc listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych. Pamięć o zmarłych jest naszym obowiązkiem, tym bardziej jako ludzi wierzących. Na bocznych ołtarzach naszego kościoła rozłożone są kartki wypominkowe. Pamiętajmy o zmarłych z naszych rodzin, bliższych i dalszych polecając ich w modlitwie wypominkowej. Wypominki w naszym kościele będą odczytywane w listopadzie, podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 , codziennie z wyjątkiem niedziel i czwartków. Kartki wypominkowe prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Polecamy prasę katolicką, Niedziela, Gość Niedzielny, Droga. 


XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2015 r.
Niedziela Misyjna
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Komunikaty Konferencji Episkopatu Polski.
2. W niedzielę dzisiejszą, w czasie trwania Synodu Biskupów poświęconego małżeństwu i rodzinie, Papież Franciszek dokona kanonizacji małżonków Zelii i Ludwika Martin, rodziców dziewięciorga dzieci. Spośród ich potomstwa wywodzi się Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, Karmelitanka. Kanonizacja małżonków w czasie kryzysu jaki dotyka rodzinę, ma na celu ukazanie znaczenia sakramentu małżeństwa na drodze wzajemnego uświęcania się.
3. Niedziela dzisiejsza jest Niedzielą Misyjną. W naszym kościele możemy się zapoznać z ekspozycją misyjną, przygotowaną przez Ojców Werbistów, poświęconą dzieciom Afryki. Na stolikach wyłożone są także kalendarze misyjne. Można je wziąć do swoich rodzin. Złożone za te kalendarze dowolne ofiary będą wsparciem działalności misyjnej Księży Werbistów.
4. Ofiary składane na tacę w niedzielę dzisiejszą są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
5. Dzisiaj o godz. 16.00, w kościele, spotkanie z rodzicami dzieci kl. III Szkół Podstawowych naszej parafii objętych przygotowaniem do I Komunii św.
6. O Godz. 17.00 w Domu Rekolekcyjnym katecheza przedmałżeńska.
7. Jutro, we wspomnienie Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, po Mszach św. uczcimy jego relikwie.
8. We środę o godz. 16.00, w kościele, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
9. We czwartek, 22 października liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. W kościele będą wystawione relikwie św. Jana Pawła II.
10. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
11. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
12. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. W kościele, na bocznych ołtarzach rozłożone są kartki wspominkowe. Prosimy na nich wypisać imiona i nazwiska zmarłych ze swoich rodzin i złożyć je w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Polecamy prasę katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka, Droga, Miłujcie się.


XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Dzisiaj w Polsce przeżywamy Dzień Papieski, który przypomina posługę Papieża Polaka i wagę nauczania tego Papieża w Kościele Powszechnym i w naszym Narodzie. W tym dniu członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, przed kościołem zbierają ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierającej stypendiami utalentowana młodzież z ubogich rodzin. Z tych stypendiów korzysta aktualnie około 2500 młodych ludzi.
2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.
3. Dzisiaj o godz. 16.00, w kościele, spotkanie z rodzicami uczniów klas III Gimnazjów naszej parafii przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
4. Dzisiaj rozpoczynamy w parafii kurs przedmałżeński, cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Zapraszamy na te spotkania te osoby, które chcą zawrzeć w przyszłości sakramentalne małżeństwa.
5. We wtorek, 13 października, ostatni w tym roku Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Ze względu na już jesienną porę będzie on miał nieco inny przebieg. Wieczór Modlitwy rozpocznie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Potem Msza św. homilią o Matce Bożej z Fatimy a po niej nabożeństwo adoracyjne przed Najśw. Sakramentem. Nabożeństwo zakończymy o godz. 20.00 apelem maryjnym.
6. We środę, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej, modlić się będziemy za nauczycieli i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia Polaków.
7. We czwartek wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa, Karmelitanki, Doktora Kościoła, której 500 lecie urodzin w tym roku obchodzimy.
8. We czwartek, 15 października, o godz. 16.00 w Domu Rekolekcyjnym spotkanie w grupach kandydatów do Sakramentu bierzmowania.
9. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
10. W piątek, 16 października, we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
11. Przyszła niedziela będzie Niedziela Misyjną, która wprowadzi nas w Tydzień Misyjny. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
12. W przyszłą niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy do kościoła rodziców dzieci klas III naszej parafii objętych przygotowaniem do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
13. Pośród dzieci i młodzieży naszej parafii są tacy, którzy podczas wakacji odbyli rekolekcje oazowe w Nowym Kawkowie. Chcemy podjąć ich dalszą formacje w parafii. Dlatego zapraszamy ich oraz dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych na spotkania Ruchu Światło-Życie, spotkania oazowe, w przyszłą niedzielę, 18 października, na godz. 15.00 do Sali Katechetycznej przy kościele. W programie spotkań wspólny śpiew, gry i zabawy oraz formacja duchowa i religijna.
14. Polecamy prasę katolicką. Najnowsze numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Arka Droga, Kwartalnik „Miłujcie się” dla młodzieży. Na stoliku jest wyłożony także najnowszy numer gazety Chrystus i ty niosącej tym razem treści dotyczące modlitwy różańcowej, oraz Synodu Rzymskiego. Jest tam także wiele innych numerów prasy katolickiej proszę je wziąć do domu, może ktoś do tej prasy zajrzy, niech nie zalega w kościele.


XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W niedzielę dzisiejszą w naszej parafii gościmy Ks. Andrzeja Parusińskiego, który pracuje w Kostopolu na Ukrainie. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są materialnym wsparciem tamtejszej parafii i działań duszpasterskich w tamtejszej niewielkiej wspólnocie kościoła katolickiego.
2. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które rozpoczną się w niedzielę dzisiejszą. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne, dzisiaj, o godz. 19.00 w Domu Rekolekcyjnym.
3. Jutro, w ostatni poniedziałek września, po mszy św. wieczornej, w kaplicy Domu Rekolekcyjnego spotkanie Wspólnoty Modlitwy za Dusze w Czyśćcu Cierpiące.
4. We środę o godz. 16.00 Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w Domu Rekolekcyjnym.
5. We czwartek rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Codzienne nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane o godz. 17.30.
6. W pierwszy czwartek października adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Październikowa Godzina Święta od godz. 17.00. W pierwsze czwartki miesiąca dziękujemy Bogu za dar Chleba Eucharystycznego, za powołanych do kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa w naszej Ojczyźnie i na świecie.
7. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00.
Od godz. 15.30 spowiadać będziemy dzieci i młodzież szkolną. O godz. 16.00 Msza św. dla uczniów w pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych do podejmowania praktyki spowiedzi i Komunii św. w pierwsze piątki miesiąca.
8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. W pierwszą sobotę miesiąca konferencja dla Wspólnot Żywego Różańca naszej parafii o godz. 17.00.
9. W pierwszą niedzielę października po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
10. W przyszłą niedzielę, zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Wojciecha Ziemby odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na wsparcie działalności diecezjalnej Caritas.
11. Nadal prowadzimy nabór nowych kandydatów do służby ministranckiej spośród chłopców klas II i III. Apelujemy do rodziców o umożliwienie i pomoc chętnym do służby ministranckiej chłopcom w podjęciu formacji przygotowującej nowych ministrantów. Zbiórka kandydatów w najbliższą sobotę o godz. 10.00. w sali katechetycznej.
12. Informujemy , że cykl katechez przygotowawczych do sakramentu małżeństwa rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę, 11 października. Do udziału w tych katechezach zapraszamy osoby zamierzające w bliskim czasie wejść na drogę życia wspólnego w małżeństwie.
13. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny.


XXV Niedziela Zwykła 20.09.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W niedzielę dzisiejszą przypada doroczny odpust w Kalwarii Warmińskiej w Głotowie z Mszą św. odpustową o godz. 12.00. W związku z tym w naszym kościele dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
2. Dzisiaj po Mszach św. zbierane SA ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.
3. Rozpoczęliśmy cykl spotkań z młodzieżą klas III Gimnazjów naszej parafii w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się we środę, 23 września, o godz. 16.00, w Domu Rekolekcyjnym.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
5. Ważnym elementem życia parafialnego jest Liturgiczna Służba Ołtarza. Dla chłopców jest drogą kształtowania dojrzałej wiary i więzi z Bogiem pogłębianej przez życie sakramentalne. Jest ona też drogą kształtowania postaw budowanych na takich wartościach ludzkich jak kultura słowa, kultura osobista, szacunek dla rówieśników i starszych, zdyscyplinowanie w podejmowanych obowiązkach. Nadal zapraszamy do służby ministranckiej tych chłopców, którzy w swoim życiu już zetknęli się z przygodą służby przy ołtarzu. Zapraszamy także nowych kandydatów spośród uczniów klas II i III Szkół Podstawowych naszej parafii. Formację nowych kandydatów do służby ministranckiej poprowadzi Ks. dn Rafał. Zgłoszenia nowych kandydatów przyjmujemy w zakrystii, kancelarii lub za pośrednictwem katechetów. Chłopcy, którzy chcą być ministrantami prosimy, by do zgłoszenia przyszli ze swoimi rodzicami, tatą lub mamą. Pierwsze spotkanie nowych kandydatów do służby ministranckiej odbędzie się w sobotę, 26 września o godz. 10.00 w sali katechetycznej.
6. Jak wiadomo w przyszłym roku w, w lipcu w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca św. Franciszka. Trwają wielopłaszczyznowe przygotowania do tego ważnego w Kościele i naszej Ojczyźnie wydarzenia. Jednym z elementów tego przygotowania jest peregrynacja po polskich diecezjach Symboli Światowych Dni Młodzieży, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Matki Bożej poświęcone i przekazane młodzieży świata przez Św. Jana Pawła II. Informujemy, że te Symbole odwiedzą naszą archidiecezję w dniach od 04 do 14 listopada tego roku. W programie peregrynacji Symboli SDM po naszej archidiecezji jest także nasza parafia. Do naszej parafii Symbole ŚDM przybędą 12 listopada o godz. 17.00 i pozostaną do 13 listopada do godz. 10.00. Mamy nadzieję, że zgodnie z intencją Św. Jana Pawła II Symbole te nawiedzą środowiska życia i codziennej pracy młodzieży naszej parafii , a więc szkoły. O programie peregrynacji Symboli poinformujemy parafian po jego przygotowaniu.
7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Ks. Andrzeja Parusińskiego, który od kilku lat pracuje na Ukrainie w Kostopolu, mieście zaprzyjaźnionym z Gminą Dobre Miasto. Ks. Andrzej podczas Mszy św. zbierze ofiary na prace przy tamtejszym kościele. Jeśli ktoś miałby do przekazania artykuły chemii gospodarczej, środki czystości, ubrania lub artykuły żywnościowe z przeznaczeniem dla mieszkańców Kostopola można to złożyć w kancelarii w najbliższą sobotę lub przekazać bezpośrednio Księdzu Andrzejowi podczas jego pobytu w naszej parafii.
8. Serdecznie dziękuję za materialne wspieranie prac konserwatorskich naszej chrzcielnicy.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga, Cuda i łaski.


XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. W dzisiejszą niedzielę, w Gietrzwałdzie odbywają się doroczne uroczystości odpustowe połączone z dziękczynieniem za tegoroczne zbiory.
2. Dzisiaj, 13 września, zapraszamy parafian na kolejny w tym roku Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Po Mszy św. wieczornej połączymy się we wspólnej modlitwie różańcowej, po niej modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem. Wieczór Modlitwy zakończymy jak zwykle apelem maryjnym o godz. 21.00. Intencje do modlitwy różańcowej prosimy składać na ołtarzu przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się Tydzień Wychowania, którego myślą przewodnią jest temat wychowania do pełni człowieczeństwa.
4. Jutro, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża św.
5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie NM Panny Bolesnej.
6. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
7. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
8. W przyszłą niedzielę przypada doroczny odpust w Głotowie z Mszą św. odpustową na Kalwarii o godz. 12.00. W związku z odpustem w przyszłą niedzielę w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
9. Informujemy parafian, że w naszej parafii sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej 21 listopada o godz. 17.00 udzieli Ks. Arcybiskup Józef Górzyński. Informujemy także, że uroczystość Pierwszej Komunii św. przewidujemy na dzień 22 maja 2016 r. Przygotowaniem do pierwszej spowiedzi i Komunii obejmujemy uczniów klas III Szkół Podstawowych.
10. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będą się odbywały przez 8 kolejnych niedziel. Pierwsze spotkanie rekolekcyjne odbędzie się 27 września o godz. 19.00 w Domu Rekolekcyjnym. Dzisiaj po Mszach św., przed kościołem członkowie wspólnoty będą rozdawać ulotki z informacjami o rekolekcjach.
11. Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy pracę formacyjną Służby Liturgicznej Ołtarza. Wszystkich dotychczasowych ministrantów zapraszamy na powakacyjne spotkanie do sali katechetycznej w sobotę, 19 września o godz. 10.00. Odpowiedzialnym za formację Liturgicznej Służby Ołtarza w tym roku będzie Ks. Daniel. Do służby ministranckiej w kościele zapraszamy też nowych kandydatów spośród chłopców uczniów klas II i III Szkół Podstawowych naszej parafii. Kandydaci mogą się zgłaszać od dzisiaj wraz z rodzicami w zakrystii lub kancelarii parafialnej, także za pośrednictwem katechetów. Pierwsze spotkanie nowych kandydatów wraz z rodzicami przewidujemy na sobotę 26 września w sali katechetycznej o godz. 10.00. Przygotowanie nowych kandydatów poprowadzi Ks. dn Rafał.
12. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512