Ogłoszenia duszpasterskie:


Wniebowstąpienie Pańskie                                                      17.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. W niedzielę dzisiejszą przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Ta uroczystość przypomina, że niebo jest realną rzeczywistością i ono powinno być celem życia każdego człowieka. Trzeba dokładać starań by swoje własne życie uczynić drogą do nieba.
2. W niedzielę dzisiejszą po Mszach św. do puszek są zbierane ofiary na pomoc mieszkańcom Nepalu, którzy ucierpieli w ostatnim czasie dwoma trzęsieniami ziemi. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w swojej hojności złożoną ofiarą przyjdą z pomocą biednym mieszkańcom Nepalu.
3. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
4. We czwartek od godz. 16.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu.
5. W przyszłą niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. Udział w wyborach trzeba potraktować jako obowiązek patriotyczny i obywatelski. W tym tygodniu włączajmy się w modlitwę za nasza Ojczyznę, która oczekuje na zmiany w duchu Bożej Mądrości.
6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha św., jedno z najważniejszych świąt w Kościele. W przyszłą niedzielę wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na wspólne modlitewne świętowanie Uroczystości Zesłania Ducha św, które odbędzie się w przyszłą niedzielę w Bazylice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Po spotkaniu wspólna agapa w Domu Rekolekcyjnym.
7. W przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Dobrego Miasta na koncert organowy, który odbędzie się w Bazylice o godz. 19.00. Z koncertem wystąpi Bartosz Patryk Rzyman z Wrocławia. W programie znajdą się utwory organowe wybitnego, polskiego kompozytora Mariana Sawy.
8. Przed rokiem w ostatnią niedzielę maja ówcześni uczniowie klas II naszej parafii przeżywały razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem uroczystość Pierwszej Komunii św. W tym roku zapraszamy uczniów klas III naszej parafii wraz z ich rodzinami, w ostatnią niedzielę maja, na uroczystość rocznicy pierwszej Komunii św. Chcielibyśmy, aby od tego roku obchód rocznicy Pierwszej Komunii św. stał się stałym elementem wydarzeń duszpasterskich parafii. W ramach przygotowania do uroczystości rocznicy Pierwszej Komunii św. Przewidujemy spowiedź dzieci klas III , rodziców i rodzeństwa w piątek przed ostatnia niedziele maja.
Drogie dzieci! Serdecznie was na tę uroczystość zapraszamy i oczekujemy 31 maja na Mszy św. o godz. 10.00 oby w komplecie, jak przed rokiem z czystymi sercami i pełnymi uśmiechu twarzami.
Jak zawsze liczymy na zaangażowanie przy takich okazjach Rodziców dzieci i prosimy o pomoc przede wszystkim w duchowym przygotowaniu.

9. Nasz kościół po okresie zimy wymaga pełniejszego uprzątnięcia wnętrza, dlatego prosimy większą ilość osób do sprzątania, głównie ławek, w najbliższy wtorek od godz. 8.00. Za tę pomoc już teraz serdecznie dziękuje.
10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga, Arka.

VI Niedziela Wielkanocy 10.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W niedzielę dzisiejszą gościmy w naszej parafii Siostry Pallotynki z Instytutu Misyjnego w Warszawie. Po ogłoszeniach duszpasterskich dadzą świadectwo o swojej posłudze na rzecz misyjnej działalności Kościoła. Po Mszach św. Siostry będą w przedsionkach kościoła zbierać ofiary do puszek na pomoc misjom. Za każdy dar serca ze swojej strony serdecznie dziękuję.
2. Dzisiaj rozpoczynamy ostatni przed wakacjami cykl katechez przedmałżeńskich. Zapraszamy na nie osoby mające zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa. Katechezy będą się odbywały w niedziele o godz. 17.00 w sali Domu Rekolekcyjnego.
3. We środę, 13 maja, wspominamy objawienia NM Panny w Fatimie w 1917 roku. Św. Jan Paweł II zachowanie życia po zamachu na Placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1983 widział w przemożnej opiece Bogarodzicy, której oddał się całkowicie. Do obchodów stulecia objawień fatimskich Kościół przygotowuje się Wielką Nowenną. W naszej parafii włączamy się w tę Nowennę poprzez Wieczory Modlitwy Fatimskiej, które od kilkunastu lat odprawiane są w parafii 13 dnia każdego miesiąca od maja do października. Zapraszamy parafian na pierwszy w tym roku Wieczór Modlitwy Fatimskiej w najbliższą środę, 13 maja. Wieczór modlitwy rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po niej będzie modlitwa różańcowa i modlitwa adoracyjna przed Najśw. Sakramentem. Wieczór Modlitwy zakończymy o 21.00 apelem maryjnym. Serdecznie zapraszamy.
4. We czwartek, 14 maja przypada święto śa.. Macieja Apostoła. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
5. We czwartek, w Smolajnach spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Wyjazd z Dobrego Miasta o godz. 17.45.
6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
7. W sobotę, 16 maja, przypada Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.
8. W przyszłą niedzielę VII Wielkanocy będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
9. W przyszłą niedzielę Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie na przełomie czerwca i lipca 2016 r. z udziałem Ojca św. Franciszka. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Nepalu dotkniętym tragedią trzęsienia ziemi.
10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Osservatore Romano.


V Niedziela Wielkanocy 03.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Trwa miesiąc maj, miesiąc dedykowany Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej ze śpiewem Litanii loretańskiej. Zachęcamy parafian do udziału w tych nabożeństwach w kościele, zachęcamy tez do odmawiania Litanii do Matki Bożej w domach z rodziną czy też przy kapliczkach polecając Matce Najświętszej wszystkie sprawy osobiste, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Przy tej okazji apelujemy do mieszkańców parafii o uporządkowanie otoczenia licznych na terenie parafii krzyży przydrożnych i kapliczek
2. Dzisiaj pierwsza niedziela maja, po Mszy św. O godz. 11.30 będą modlitwy wstawiennicze i procesja eucharystyczna. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby administracji diecezjalnej.
3. W pierwszy czwartek maja cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Godzina Święta połączona z nabożeństwem majowym od godz. 17.00.
4. W tym tygodniu, we środę przypada Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek natomiast przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
5. W przyszłą niedzielę, 10 maja, rozpoczynamy ostatni przed wakacjami cykl katechez przedmałżeńskich. Ten cykl zakończy się w niedzielę, 21 czerwca. Katechezy będą się odbywały jak zwykle w niedziele o godz. 17.00 w Sali Domu Rekolekcyjnego.
6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Pallotynki w Warszawy pracujące w Instytucie Misyjnym. Po każdej Mszy św. podzielą się informacjami o podejmowanej pracy w dziełach misyjnych Kościoła i będą zbierać ofiary do puszek na rzecz misji. Można będzie także nabyć książki o tematyce misyjnej.
7. Wszyscy jesteśmy poruszeni dramatyczną sytuacją mieszkańców Nepalu jaka zaistniała po trzęsieniu ziemi. Idąc za apelem Konferencji Episkopatu Polski i Metropolity Warmińskiego włączymy się w organizowaną przez Caritas Polską pomoc. Na cel pomocy mieszkańcom Nepalu, poszkodowanym trzęsieniem ziemi w naszej parafii będą zbierane ofiary do puszek w niedzielę 17 maja.
8. Serdecznie dziękuję za wpłacone w ostatnich dniach ofiary na rzec renowacji chrzcielnicy naszego kościoła.
9. Polecamy prase katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka, Droga.

IV Niedziela Wielkanocy                                                         26.04.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własna wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy w naszych modlitwach o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. Nie zapominajmy o naszym Seminarium Duchownym i o przygotowujących się do kapłaństwa w naszej archidiecezji, szczególnie o diakonach, którzy w ostatnią sobotę maja przyjmą święcenia kapłańskie.
2. W niedzielę dzisiejszą ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego ”Hosianum” w Olsztynie. W naszej parafii dzisiaj gościmy diakona Krzysztofa Laskę, który głosi homilie i zbiera ofiary.
3. We środę, 29 kwietnia w święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy, w naszej Ojczyźnie obchodzony jest Dzień Pamięci Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Czasie II Wojny Światowej.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
5. We czwartek, po Mszy św. wieczornej w sali Domu Rekolekcyjnego spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób, które zamierzają wziąć udział w Parafialnej Pieszej Pielgrzymce do Gietrzwałdu, planowanej na sobotę , 02 maja. Nadal przyjmujemy zgłoszenia uczestnictwa w pielgrzymce. Prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniami, względy organizacyjne wymagają wiedzy o ilości osób gotowych udać się na pielgrzymkę. Pełne informacje o pielgrzymce podamy na spotkaniu.
6. W piątek, 01 maja, rozpoczynamy miesiąc nabożeństw majowych ku czci Najśw. Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii do Najśw. Maryi Panny będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, szczególnie rodziców z dziećmi, zachęcamy też do odmawiania Litanii do Matki Bożej w domach lub przy kapliczkach jeśli nie można wziąć udziału w nabożeństwach w kościele.
7. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, spowiedź dzieci szkolnych od godz. 15.30 i Msza św. w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi także od godz. 17.30.
8. W sobotę, przeniesiona z niedzieli, 03 maja, Uroczystość NM Panny Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Konferencja dla wspólnot Żywego Różańca naszej parafii o godz. 17.00.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 w kaplicy w Knopinie doroczna uroczystość odpustowa ku czci NM Panny Królowej Polski.
10. Rodziców, dzieci i młodzież informujemy o szkołach katolickich promujących wartości chrześcijańskie. Na terenie naszej parafii w Smolajnach mamy Szkołę Podstawową, i Gimnazjum Stowarzyszenia szkół Katolickich w Polsce, w Olsztynie istnieje Zespół Edukacyjny im. Św. Rodziny. Zespół tworzą Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące. Szkoły te rozpoczęły nabór uczniów na nowy rok szkolny. Informacje o szkołach preferujących w wychowaniu wartości chrześcijańskie znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
11. Raz jeszcze zachęcamy do wspierania dzieła ratowania zabytków naszej bazyliki poprzez odpis 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty. Numer KRS znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

 

III Niedziela Wielkanocy                                                        19.04.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Dzisiejsza niedziela, trzecia Wielkanocy, rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. To okazja, by uczynić miejsce Słowu Bożemu w naszym życiu. W tym tygodniu, we środę parafia weźmie udział w organizowanym w różnych parafiach archidiecezji Maratonie Biblijnym. W naszym kościele, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, w godzinach od 9.00 do 17.15 będą czytane teksty poszczególnych Ewangelii. Zapraszamy wiernych do odwiedzania w tych godzinach naszego kościoła, wsłuchiwania się w słowa Ewangelii i adoracji Chrystusa, Odwiecznego Słowa, które stało się Ciałem. Zapraszamy też chętnych do czytania. Listę chętnych do czytania prowadzi Ks. Marcin. Zapisy są przyjmowane w zakrystii.
2. W dniu 22 kwietnia, w Gietrzwałdzie, spotkanie tegorocznych maturzystów i Msza św. dla nich o godz. 12.00.
3. We czwartek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. To także dzień imienin naszego Metropolity Arcybiskupa Wojciecha Ziemby. Otoczmy jego osobę naszą modlitwa. W naszym kościele Msze św. jak w dni powszednie.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz.16.00.
5. W sobotę przypada święto św. Marka Ewangelisty.
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
7. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.
8. Parafia nasza od wielu już lat w pierwszych dniach maja odbywa pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu. W tym roku zapraszamy chętnych na Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę, 02 maja. Jak zwykle planujemy wyjść o godz. 7.00, uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00 w Gietrzwałdzie i po Mszy św. powrót autokarem do Dobrego Miasta. Przewidywane koszta pielgrzymkowe to 30 zł. od osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy się zapisywać na pielgrzymkę do końca kwietnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe w celach organizacyjnych przewidujemy na dzień 30 kwietnia, po Mszy św. wieczornej w Sali Domu Rekolekcyjnego.
9. Dziękuję za złożone w ostatnim czasie ofiary na renowację chrzcielnicy naszego kościoła.
10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży. Droga. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512