OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII Niedziela Wielkanocna                                                                                                                   02.06.2019 r.
Wniebowstąpienie Pańskie
1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. W Naszej Ojczyźnie ten dzień przeżywamy jako Dzień Dziękczynienia w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka Jana Pawła II. Pielgrzymka ta odbyła się w dniach 02 – 10.06. 1979 roku. Papież odwiedził wówczas Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Pamiętamy wielką modlitwę Papieża na Placu Zwycięstwa w Warszawie z wołaniem o moc Ducha św. dla odnowy oblicza Ziemi Ojczystej a także testament tej pielgrzymki z Błoni Krakowskich będący apelem do wszystkich Polaków: „musicie być mocni, musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości…” Pielgrzymka ta stała się impulsem do wielkiego przebudzenia Narodu, które poprowadziło do przemian społecznych i politycznych w naszym kraju, wstrząsnęło fundamentami komunizmu i poprowadziło w stronę III Rzeczpospolitej. Dzisiaj za to wszystko składamy dziękczynienie.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane o godz. 17.30.
4. We środę o godz. 16.30 w Domu Rekolekcyjnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców w sprawie wyjazdu wakacyjnego do Jastarni.
5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Czerwcowa Godzina Święta od godz. 17.00.
6. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Czcicieli Chrystusa Miłosiernego zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Dzieci szkolne będziemy spowiadać od godz. 15.30. Msza św. dla nich o godz. 16.00
7. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę, 08 czerwca, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. wieczornej w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
8. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
9. Informujemy parafian, że w przyszłą niedzielę, 9 czerwca, o godz. 19.00 na dziedzińcu naszej kolegiaty odbędzie się koncert Musica Warmiensis na podstawie zapisów nutowych z XVIII i początku XIX wieku przechowywanych w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Współorganizatorami koncertu są: Biblioteka Seminarium Duchownego „ Hosianum”w Olsztynie, Urząd Miejski oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście. Zespół „Cappella Warmiensis Restituta” składający się z muzyków z całej Polski, specjalizujących się w wykonywaniu muzyki dawnej, zaprezentuje utwory wokalno-instrumentalne, które 200 lat temu uświetniały nabożeństwa i uroczystości kościelne w naszym mieście. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które po latach zapomnienia ożywi muzykę z dawnych wieków. W naszym regionie planowane są trzy takie koncerty, pierwsze zaś wykonanie odbędzie się w Dobrym Mieście wpisując się tym samym w obchody 690 lecia istnienia naszego miasta. Wydarzenie to potrwa około godzinę. Wstęp jest bezpłatny. W przypadku niekorzystnej pogody koncert odbędzie się w kolegiacie.
10. W przyszła niedzielę, w Olsztynie, odbędzie się Marsz dla Życia i Rodzin. Rozpocznie go Msza św. w katedrze olsztyńskiej o godz. 11.00. Potem przemarsz ulicami miasta i piknik rodzinny w Gietrzwałdzie. Już dzisiaj mieszkańców Dobrego Miasta zapraszamy także na Marsz dla Życia i Rodziny, który z inicjatywy Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w naszym mieście 16 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00. Program Marszu podamy w przyszła niedzielę.
11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Gazeta „Chrystus i Ty” wyłożona na stolikach. 


V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.
1. W niedzielę dzisiejszą w naszej parafii dzieci klas III szkół podstawowych przystąpią do I Komunii św. W ciągu nadchodzącego tygodnia do piątku włącznie będą uczestniczyły w „ białym tygodniu”. Dzieci przyjdą do kościoła na godz. 17.15, będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym i bezpośrednio po nim we Mszy św., podczas której będą przystępowały do Stołu Pańskiego.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
4.W przyszłą niedzielę, na Mszę św o godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas IV szkół podstawowych naszej parafii, które przed rokiem przystąpiły do I spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dzieci z okazji pierwszej rocznicy spowiedzi i  Komunii św. w piątek o godz. 16.00. 
4. Wczoraj trzech diakonów naszej archidiecezji, w Gietrzwałdzie rozpoczęło tygodniowe rekolekcje przygotowujące do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. W sobotę, 25 maja, o godz. 10.00 z rąk Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego diakoni przyjmą sakrament kapłaństwa, pośród nich nasz parafianin, diakon Szymon Wawrzyńczak. Szczególnie w tych dniach trwających rekolekcji, ogarniajmy diakonów naszą, wstawienniczą modlitwą.
5. Ksiądz Neoprezbiter Szymon w przyszłą niedzielę, 26 maja, o godz. 11.30 w naszym kościele odprawi Mszę św. Prymicyjną, po której udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Ksiądz Szymon w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 poprowadzi także nabożeństwo majowe. Na te nadchodzące uroczystości parafian serdecznie zapraszamy.

6. Wydział Teologii UWM zaprasza maturzystów do podjęcia studiów w zakresie teologii i nauk o rodzinie. Informacje o studiach i rekrutacji kandydatów znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. 

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512