Ogłoszenia duszpasterskie:

XVIII Niedziela Zwykła                                                                02.08.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Dzisiaj pierwsza niedziela sierpnia. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 modlitwy wstawiennicze i procesja eucharystyczne. Miesiąc sierpień w polskiej tradycji przeżywamy zachowując wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych. W tym roku trzeźwość sierpniowa powinna być wyrazem troski rodziny, Kościoła i Narodu o życie dzieci wolne od alkoholu, narkotyków i śmiercionośnych dopalaczy.
2. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele administracji diecezjalnej. Dzisiaj po Mszach św., w zakrystii, można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
3. We czwartek, 06 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W naszej parafii to dzień uroczystości dorocznego odpustu. W naszym kościele Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00. 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej z racji uroczystości odpustowej będzie procesja eucharystyczna. Mszy św. wieczornej będzie przewodniczył Ks. Paweł Kozicki, Ojciec Duchowny Warmińskiego „Hosianum”
4. We czwartek z racji odpustu parafialnego nie będzie cotygodniowej Adoracji Najśw. Sakramentu i Godziny Świętej.
5. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania dzisiaj i podczas Mszy św. w tygodniu rano lub wieczorem.
6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.
7. Serdecznie dziękujemy za materialne wspieranie prac konserwatorskich naszej chrzcielnicy. Dalsze wpłaty można dokonywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej
8 Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia najnowsze numery Niedzieli Gościa
niedzielnego, tygodnika „Arka” i miesięcznika „Cuda i Łaski”


XVII Niedziela Zwykła                                                                  26.07.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Kalendarz w dniu dzisiejszy
m stawia przed nami świętych Joachima i Annę, rodziców Maryi Matki Jezusa Chrystusa. W tym dniu Kościół ogarnia swoją modlitwą wszystkich dziadków i babcie, rencistów i emerytów. Dzisiaj wyrażamy im naszą wdzięczność i życzymy by dopełniali swoje życie w dobrym zdrowiu i życzliwym otoczeniu swoich rodzin i społeczeństwa.
2. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
3. W tym tygodniu rozpocznie się kolejna Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. We czwartek z katedry olsztyńskiej pielgrzymi Olsztyna i okolic udadzą się do Gietrzwałdu by w piątek z Warmińskiego Sanktuarium Maryjnego wyruszyć w zorganizowanych grupach na trasę wiodącą na Jasną Górę.
4. 01 sierpnia, w pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Maryję w tajemnicy Jej Niepokalanego Serca.
5. W sobotę, o1 sierpnia wspominamy patriotyczny zryw Polaków – Powstanie Warszawskie. W tym dniu oddajemy także hołd wszystkim Bohaterom Powstania Warszawskiego, Poległym ale Niepokonanym.
6. Informujemy, że w najbliższy piątek od godz. 9.00 swoich chorych odwiedzi Ks. Daniel. Pozostali kapłani odwiedzą swoich chorych w pierwszy piątek miesiąca.
7. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga, Arka.


XVI Niedziela Zwykła 19.07.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek - bł. Czesława, kapłana; we środę – Św. Marię Magdalenę; we czwartek – św. Brygidę Szwedzką, zakonnicę, patronkę Europy; w piątek – św. Kingę, dziewicę i w sobotę – św. Jakuba Apostoła.
2. We czwartek zapraszamy na cotygodniową adorację Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
3. W czasie naszych urlopów i wypoczynku pamiętajmy o panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
4. W naszej archidiecezji trwają przygotowania do Pieszej Warmińskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszy ona z Gietrzwałdu 31 lipca. Zachęcamy szczególnie ludzi młodych do wzięcia udziału w pielgrzymce, która jest formą rekolekcji w drodze. Informacje o pielgrzymce znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.
5. Bardzo dziękuję za złożone w tym tygodniu ofiary na renowacje chrzcielnicy naszego kościoła.
6. W czasie wakacji i urlopów zachęcamy do ubogacania swojej codzienności prasą katolicką. Polecamy dzisiaj najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


XV Niedziela Zwykła 12.07.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Jutro, 13 lipca zapraszamy parafian na kolejny w tym roku Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Wieczór Modlitwy rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, po niej modlitwa różańcowa i modlitwa adoracyjna. Jak zwykle Wieczór Modlitwy kończymy apelem maryjnym o godz. 21.00. Intencje do modlitwy różańcowej prosimy składać na ołtarzu przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poprzez udział w tej modlitwie włączamy się w Wielką Nowennę Fatimską przed obchodem 100 lecia objawień w Fatimie.
2. We czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. To dzień patronalny wszystkich, którzy przyjęli szkaplerz. Szkaplerz jest znakiem szczególnej opieki Maryi w trudnych sytuacjach życiowych. Ze szkaplerzem łączy się obietnica szczęśliwej śmierci i zachowania od wiecznego potępienia.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
4. Dziękuję parafianom za materialne wspieranie prac renowacyjnych chrzcielnicy naszego kościoła. Ofiary można wpłacać w zakrystii lub kancelarii parafialnej .
5. Polecamy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny.

XIV Niedziela Zwykła                                                                    05.07.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Jak już informowałem w niedziele ubiegłą, z dniem 01 lipca rozpoczął posługę duszpasterska w naszej parafii nowy wikariusz ks. Daniel Kocięcki. Ksiądz Daniel pochodzi z Nidzicy, święcenia kapłańskie przyjął w maju 2008 roku. Do tej pory pracował w Biskupcu i Dźwierzutach. Życzę Księdzu Danielowi by posługa w naszej parafii dostarczała wielu satysfakcji i radości a modlitwa wiernych za kapłanów była codziennym duchowym wsparciem.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela lipca. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Ofiary dzisiejsze są przeznaczone na cele administracji diecezjalnej.
3. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
5. W sobotę, 11 lipca przypada Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.
6. Serdecznie dziękuję za materialne wsparcie renowacji chrzcielnicy naszego kościoła.
7. W czasie wakacyjnym zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Na stoliku leży sporo czasopism z poprzednich tygodni. Proszę je wziąć do domów nawet bez opłaty. Pozostając w kościele prasa nie spełni swojego zadania zarówno informacyjnego jak i formacyjnego. Dzisiaj polecamy najnowsze numery Niedzieli Gościa Niedzielnego, Drogi oraz Arki.


XIII Niedziela Zwykła                                                                   28.06.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Pragnę poinformować parafian, że decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Ksiądz Zdzisław Muszyński, wikariusz naszej parafii, z dniem 30 czerwca zakończy pracę w naszej parafii. Ksiądz Zdzisław z dniem 01 lipca rozpocznie pracę jako wikariusz parafii św. Brata Alberta w Szczytnie. Na miejsce Księdza Zdzisława został mianowany wikariuszem naszej parafii Ksiądz Daniel Kocięcki, dotychczasowy wikariusz Parafii w Dźwierzutach. Ksiądz Daniel rozpocznie prace w naszej parafii z dniem 01 lipca.
Bardzo dziękuję Księdzu Zdzisławowi za dwuletnią posługę kapłańską w naszej parafii, którą realizował pracując pośród młodzieży w Zespole Szkół, podejmując formację Liturgicznej Służby Ołtarza, i innych odcinkach życia parafialnego. Życzę Księdzu Zdzisławowi Bożego Błogosławieństwa, życzliwości ludzi oraz nowych doświadczeń w nowym środowisku kapłańskiej posługi.
2. W naszej parafii trwamy w dniach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Dzisiaj godziny adoracji Najśw. Sakramentu rozpoczniemy o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia. Adoracja dzisiaj potrwa do Mszy św. Wieczornej.
Jutro w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św o godz. 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja Jezusa Chrystusa w Eucharystii do godz. 18.00. Od godz. 12.00 w prowadzenie modlitwy adoracyjnej włączą się wspólnoty modlitewne naszej parafii wg porządku, który wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy wszystkich parafian także dzieci i młodzież do nawiedzania kościoła w ciągu dnia i chwil osobistej modlitwy.
3. Informujemy, ze w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w kaplicach dojazdowych w Praslitach, Łęgnie i Knopinie.

 Informujemy także, że kancelaria parafialna w lipcu będzie czynna we wtorki czwartki i soboty w godzinach od 10.00 do 12.00. a w środy i piątki w godzinach od 16.00 do 18.00.
4. W pierwszy czwartek lipca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Godzina Święta od godz. 17.00.
5. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Spowiedź podczas Mszy św. porannych i od godz. 17.30. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania dzisiaj i w ciągu tygodnia podczas sprawowanych nabożeństw.
6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Bogarodzicę Maryję w tajemnicy Niepokalanego Serca.
7. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą lipca. Po sumie będzie procesja eucharystyczna.
8. Czas wakacji to także czas pielgrzymek pieszych. W dniu 06 lipca z kolegiaty św. Jerzego w Kętrzynie wyruszy XXV Warmińska Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy w Wilnie, 28 lipca rozpocznie się Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy szczególnie ludzi młodych do skorzystania z tej formy ubogacenia swojego życia duchowego w czasie wakacji. Karty informacyjne o pielgrzymkach są na tablicy ogłoszeń. Na tablicy ogłoszeń jest także informacja o pielgrzymce autokarowej do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz innych miejscowości organizowanej przez Panią Czesławę Wyszyńską z Ornety.
9. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga, Arka, Miłujcie się.


XII Niedziela Zwykła                                                                      21.06.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W niedzielę dzisiejszą po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.
2. We środę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
3. We czwartek, we wspomnienie Bl. Doroty z Mątowów cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
4. W piątek, 26 czerwca, zakończenie roku szkolnego 2014/15. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów naszej parafii, nauczycieli i wychowawców wszystkich szkół oraz rodziców, w piątek o godz. 8.00.
5. W dniach 27, 28 i 29 czerwca w naszej parafii przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne inaczej zwane Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem
W sobotę, 27 czerwca, Msza św na rozpoczęcie Dni Eucharystycznych w parafii zostanie odprawiona o godz. 10.00. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie ludzi starszych i chorych naszej parafii. Podczas Mszy św. chorym udzielimy sakramentu namaszczenia a na zakończenie Mszy św. udzielimy błogosławieństwa Najśw. Sakramentem na wzór lurdzki. Po tym nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Prosimy członków rodzin i opiekunów chorych o ułatwienie chorym wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
6. W niedzielę, 28 czerwca, w drugim dniu Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa wystawienie Najśw. Sakramentu do adoracji o godz. 15.00. Adoracja potrwa do Mszy św. wieczornej.
7. W poniedziałek, 29 czerwca, w uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła Msze św będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od 11.00 do Mszy św. wieczornej. W poniedziałek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

8. Bardzo prosimy Wspólnoty Różańcowe oraz wszystkie wspólnoty i ruchy religijne naszej parafii o włączenie się we wspólnotową adorację w wyznaczonych godzinach. Zelatorów Wspólnot Różańcowych oraz liderów innych wspólnot prosimy o kontakt z duszpasterzami w zakrystii.
9. Zapraszamy na rekolekcje ”Młodzi na maxa”. Są to rekolekcje dla młodzieży od 15 roku życia. Termin rekolekcji: 11-14.08.2015 r. Rekolekcje będą się odbywały w Domu Rekolekcyjnym w Dobrym Mieście. Koszt rekolekcji 200 zł. od osoby/ nocleg, wyżywienie/. Szczegółowe informacje na plakacie lub u Ks. Marcina.
10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Droga Arka, Cuda i Łaski Szczególnie polecamy dzieciom na wakacje Mały Gość Niedzielny gdzie znajdą dzieci propozycję pamiętnika wakacyjnego.


X Niedziela Zwykła
Święto Dziękczynienia                                                                  07.06.2015 r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. W niedziela. dzisiejszą, w Polsce po raz ósmy obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Znakiem wdzięczności Polaków wobec Boga jest wznoszona w Warszawie jako narodowe wotum Świątynia Opatrzności Bożej. W budowę Świątyni możemy się włączyć składając w przedsionkach kościoła ofiary do puszek.
W niedzielę dzisiejszą z racji dorocznego odpustu w Głotowie nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. Od poniedziałku do czwartku tego tygodnia po nabożeństwie czerwcowym odbywać się będą procesje eucharystyczne. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i procesjach w te dni nie tylko dorosłych członków procesji ale także dzieci oraz ministrantów.
4. Dyrekcja i cała społeczność Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Smolajnach zapraszają w najbliższy wtorek na godz. 10.00 do Bazyliki w Dobrym Mieście na Mszę św. z okazji nadania Gimnazjum imienia Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki oraz poświęcenia sztandaru szkoły. Po Mszy św. uczniowie szkoły przedstawią montaż słowno muzyczny poświęcony Kapłanowi Męczennikowi bł. Księdzu Jerzemu.
5. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
6. We czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców z niemowlętami i dziećmi przedszkolnymi, którym udzielimy błogosławieństwa. We czwartek po Mszach św. poświęcimy wianki przygotowane z tegorocznych kwiatów i ziół.
7. We czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
8. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze św. jak w dni powszednie. Ta uroczystość jest przeżywana w Kościele jako Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim wspólnotom modlitwy za kapłanów za codzienny dar modlitwy za kapłanów naszej parafii, za Msze św. w intencji kapłanów oraz za pielęgnowanie przez wielu parafian osobistej modlitwy za duszpasterzy.
9. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
10. W sobotę, 13 czerwca, Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po niej modlitwa różańcowa i adoracyjna. Zakończenie o 21.00 apelem maryjnym. Intencje do modlitwy różańcowej składamy na ołtarzu pry obrazie MB N Pomocy.

11. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na utrzymanie Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.
12. Serdecznie dziękuję za wpłacane ofiary na renowację chrzcielnicy naszego kościoła.
13. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga.


Niedziela Najświętszej Trójcy                                                 31.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. W niedzielę dzisiejszą uroczyście dajemy świadectwo o naszej wierze w Jednego Boga ale w Trzech Osobach. Uwielbiamy Boga Ojca za dzieło stworzenia, Syna Bożego za dzieło odkupienia i Ducha św. za dzieło uświęcenia.
2. W niedzielę dzisiejszą katecheza przedmałżeńska o godz. 17.00
3. Dzisiaj o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra, o godz. 17.30, będą odprawiane nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. We wtorek, 02 czerwca, o godz. 16.00 przy kościele odbędzie się spotkanie przygotowawcze z dziećmi, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszamy na nie dzieci przedszkolne oraz z najmłodszych klas szkolnych. Spotkanie poprowadzi katechetka, Pani Barbara Borowik.
5. We czwartek tego tygodnia, 04 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Jak każdego roku po Mszy św. o godz. 10.00 na ulice naszego miasta wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie do czterech ołtarzy, gdzie oddamy cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie i przyjmiemy błogosławieństwo. Mieszkańców Dobrego Miasta prosimy o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach. Członków procesji prosimy o obecność. Bardzo prosimy o nowych, młodszych i w pełni sił panów do procesji. Mile widziana jest także młodzież – chłopcy i dziewczęta. Zwracamy się też z prośbą do rodziców, by dzieci klas młodszych oraz po pierwszej komunii św. przyszły na Mszę św. o godz. 10.00, o ile to możliwe w strojach komunijnych, i włączyły się w procesję eucharystyczną. Uroczystość Bożego Ciała trzeba przeżywać zawsze jako publiczne wyznanie naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym a czynnie włączając się w przeżycie tej Uroczystości mamy przysparzać chwały Naszemu Panu.
6. W oktawie po Bożym Ciele procesje eucharystyczne będą codziennie po nabożeństwach o godz. 17.30 z wyjątkiem niedzieli.

7. W pierwszy piątek czerwca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, od godz. 15.30 spowiedź dzieci szkolnych i o 16.00 Msza św dla dzieci w pierwszy piątek miesiąca.
8. W pierwszą sobotę miesiąca konferencja dla wspólnot Żywego Różańca naszej parafii o godz. 17.00
9. W przyszłą niedzielę, 07 czerwca, przypada doroczny odpust w Głotowie z sumą odpustową o godz. 12.00. Z naszej parafii o godz.10.00, sprzed kościoła, jak każdego roku , wyruszy piesza pielgrzymka. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w drodze. W związku z odpustem w Glotowie, w naszym kościele w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego                                24.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha św. W dzisiejszą Uroczystość w naszym kościele od godz. 15.00 będzie trwało czuwanie modlitewne przygotowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu św. Zapraszamy do udziału w tym czuwaniu wszystkich parafian.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się koncert muzyki organowej w wykonaniu muzyka z Wrocławia Pana Bartosza Patryka Rzymana. W koncercie usłyszymy, miedzy innymi, utwory wybitnego polskiego kompozytora Mariana Sawy zmarłego w 2005 roku. Koncert poprowadzi Pani profesor Maria Ewa Syska także z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy.
4. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00.
5. We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
To święto jest szczególną okazją do modlitwy w intencji diakonów naszej archidiecezji, którzy w sobotę, 30 maja, przyjmą święcenia kapłańskie oraz w intencji alumnów roku piątego naszego Seminarium, którzy w piątek przyjmą święcenia diakonatu. We czwartek cotygodniowa adoracja Chrystusa w Najśw. Sakramencie od godz. 16.00.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Ta niedziela kończy okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii św. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 10.00 pragniemy razem z dziećmi, które przed rokiem przystąpiły do pierwszej Komunii św. oraz z ich rodzinami przeżyć po raz pierwszy w naszym kościele dzień Rocznicy Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy wszystkie dzieci obecnie klas trzecich naszej parafii na Mszę św. o godz. 10.00 z ich rodzinami byśmy mogli razem dziękować Bogu za dar sakramentu Eucharystii i odnowić tę więź z Chrystusem jaką wnosi w nasze życie dar Komunii św.: tę więź którą stanowi więź Krzewu Winnego i latorośli. Spowiedź św. dzieci klas trzecich i ich rodzin odbędzie się w piątek, 29 maja od godz. 16.30. Rodziców dzieci prosimy o pomoc w przeżyciu tych wydarzeń.
7. Serdecznie dziękuję za materialne wspieranie prac renowacyjnych prowadzonych przy chrzcielnicy naszego kościoła.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy plakat dekoracyjny na uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada w dniu 04 czerwca.


Wniebowstąpienie Pańskie                                                      17.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. W niedzielę dzisiejszą przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Ta uroczystość przypomina, że niebo jest realną rzeczywistością i ono powinno być celem życia każdego człowieka. Trzeba dokładać starań by swoje własne życie uczynić drogą do nieba.
2. W niedzielę dzisiejszą po Mszach św. do puszek są zbierane ofiary na pomoc mieszkańcom Nepalu, którzy ucierpieli w ostatnim czasie dwoma trzęsieniami ziemi. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w swojej hojności złożoną ofiarą przyjdą z pomocą biednym mieszkańcom Nepalu.
3. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
4. We czwartek od godz. 16.00 cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu.
5. W przyszłą niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. Udział w wyborach trzeba potraktować jako obowiązek patriotyczny i obywatelski. W tym tygodniu włączajmy się w modlitwę za nasza Ojczyznę, która oczekuje na zmiany w duchu Bożej Mądrości.
6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha św., jedno z najważniejszych świąt w Kościele. W przyszłą niedzielę wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na wspólne modlitewne świętowanie Uroczystości Zesłania Ducha św, które odbędzie się w przyszłą niedzielę w Bazylice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Po spotkaniu wspólna agapa w Domu Rekolekcyjnym.
7. W przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Dobrego Miasta na koncert organowy, który odbędzie się w Bazylice o godz. 19.00. Z koncertem wystąpi Bartosz Patryk Rzyman z Wrocławia. W programie znajdą się utwory organowe wybitnego, polskiego kompozytora Mariana Sawy.
8. Przed rokiem w ostatnią niedzielę maja ówcześni uczniowie klas II naszej parafii przeżywały razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem uroczystość Pierwszej Komunii św. W tym roku zapraszamy uczniów klas III naszej parafii wraz z ich rodzinami, w ostatnią niedzielę maja, na uroczystość rocznicy pierwszej Komunii św. Chcielibyśmy, aby od tego roku obchód rocznicy Pierwszej Komunii św. stał się stałym elementem wydarzeń duszpasterskich parafii. W ramach przygotowania do uroczystości rocznicy Pierwszej Komunii św. Przewidujemy spowiedź dzieci klas III , rodziców i rodzeństwa w piątek przed ostatnia niedziele maja.
Drogie dzieci! Serdecznie was na tę uroczystość zapraszamy i oczekujemy 31 maja na Mszy św. o godz. 10.00 oby w komplecie, jak przed rokiem z czystymi sercami i pełnymi uśmiechu twarzami.
Jak zawsze liczymy na zaangażowanie przy takich okazjach Rodziców dzieci i prosimy o pomoc przede wszystkim w duchowym przygotowaniu.

9. Nasz kościół po okresie zimy wymaga pełniejszego uprzątnięcia wnętrza, dlatego prosimy większą ilość osób do sprzątania, głównie ławek, w najbliższy wtorek od godz. 8.00. Za tę pomoc już teraz serdecznie dziękuje.
10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Droga, Arka.

VI Niedziela Wielkanocy 10.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. W niedzielę dzisiejszą gościmy w naszej parafii Siostry Pallotynki z Instytutu Misyjnego w Warszawie. Po ogłoszeniach duszpasterskich dadzą świadectwo o swojej posłudze na rzecz misyjnej działalności Kościoła. Po Mszach św. Siostry będą w przedsionkach kościoła zbierać ofiary do puszek na pomoc misjom. Za każdy dar serca ze swojej strony serdecznie dziękuję.
2. Dzisiaj rozpoczynamy ostatni przed wakacjami cykl katechez przedmałżeńskich. Zapraszamy na nie osoby mające zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa. Katechezy będą się odbywały w niedziele o godz. 17.00 w sali Domu Rekolekcyjnego.
3. We środę, 13 maja, wspominamy objawienia NM Panny w Fatimie w 1917 roku. Św. Jan Paweł II zachowanie życia po zamachu na Placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1983 widział w przemożnej opiece Bogarodzicy, której oddał się całkowicie. Do obchodów stulecia objawień fatimskich Kościół przygotowuje się Wielką Nowenną. W naszej parafii włączamy się w tę Nowennę poprzez Wieczory Modlitwy Fatimskiej, które od kilkunastu lat odprawiane są w parafii 13 dnia każdego miesiąca od maja do października. Zapraszamy parafian na pierwszy w tym roku Wieczór Modlitwy Fatimskiej w najbliższą środę, 13 maja. Wieczór modlitwy rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, po niej będzie modlitwa różańcowa i modlitwa adoracyjna przed Najśw. Sakramentem. Wieczór Modlitwy zakończymy o 21.00 apelem maryjnym. Serdecznie zapraszamy.
4. We czwartek, 14 maja przypada święto śa.. Macieja Apostoła. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
5. We czwartek, w Smolajnach spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Wyjazd z Dobrego Miasta o godz. 17.45.
6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
7. W sobotę, 16 maja, przypada Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.
8. W przyszłą niedzielę VII Wielkanocy będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
9. W przyszłą niedzielę Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie na przełomie czerwca i lipca 2016 r. z udziałem Ojca św. Franciszka. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Nepalu dotkniętym tragedią trzęsienia ziemi.
10. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Osservatore Romano.


V Niedziela Wielkanocy 03.05.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Trwa miesiąc maj, miesiąc dedykowany Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej ze śpiewem Litanii loretańskiej. Zachęcamy parafian do udziału w tych nabożeństwach w kościele, zachęcamy tez do odmawiania Litanii do Matki Bożej w domach z rodziną czy też przy kapliczkach polecając Matce Najświętszej wszystkie sprawy osobiste, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Przy tej okazji apelujemy do mieszkańców parafii o uporządkowanie otoczenia licznych na terenie parafii krzyży przydrożnych i kapliczek
2. Dzisiaj pierwsza niedziela maja, po Mszy św. O godz. 11.30 będą modlitwy wstawiennicze i procesja eucharystyczna. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby administracji diecezjalnej.
3. W pierwszy czwartek maja cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Godzina Święta połączona z nabożeństwem majowym od godz. 17.00.
4. W tym tygodniu, we środę przypada Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek natomiast przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
5. W przyszłą niedzielę, 10 maja, rozpoczynamy ostatni przed wakacjami cykl katechez przedmałżeńskich. Ten cykl zakończy się w niedzielę, 21 czerwca. Katechezy będą się odbywały jak zwykle w niedziele o godz. 17.00 w Sali Domu Rekolekcyjnego.
6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Pallotynki w Warszawy pracujące w Instytucie Misyjnym. Po każdej Mszy św. podzielą się informacjami o podejmowanej pracy w dziełach misyjnych Kościoła i będą zbierać ofiary do puszek na rzecz misji. Można będzie także nabyć książki o tematyce misyjnej.
7. Wszyscy jesteśmy poruszeni dramatyczną sytuacją mieszkańców Nepalu jaka zaistniała po trzęsieniu ziemi. Idąc za apelem Konferencji Episkopatu Polski i Metropolity Warmińskiego włączymy się w organizowaną przez Caritas Polską pomoc. Na cel pomocy mieszkańcom Nepalu, poszkodowanym trzęsieniem ziemi w naszej parafii będą zbierane ofiary do puszek w niedzielę 17 maja.
8. Serdecznie dziękuję za wpłacone w ostatnich dniach ofiary na rzec renowacji chrzcielnicy naszego kościoła.
9. Polecamy prase katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka, Droga.

IV Niedziela Wielkanocy                                                         26.04.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własna wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy w naszych modlitwach o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. Nie zapominajmy o naszym Seminarium Duchownym i o przygotowujących się do kapłaństwa w naszej archidiecezji, szczególnie o diakonach, którzy w ostatnią sobotę maja przyjmą święcenia kapłańskie.
2. W niedzielę dzisiejszą ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Warmińskiego Seminarium Duchownego ”Hosianum” w Olsztynie. W naszej parafii dzisiaj gościmy diakona Krzysztofa Laskę, który głosi homilie i zbiera ofiary.
3. We środę, 29 kwietnia w święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy, w naszej Ojczyźnie obchodzony jest Dzień Pamięci Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Czasie II Wojny Światowej.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00
5. We czwartek, po Mszy św. wieczornej w sali Domu Rekolekcyjnego spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób, które zamierzają wziąć udział w Parafialnej Pieszej Pielgrzymce do Gietrzwałdu, planowanej na sobotę , 02 maja. Nadal przyjmujemy zgłoszenia uczestnictwa w pielgrzymce. Prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniami, względy organizacyjne wymagają wiedzy o ilości osób gotowych udać się na pielgrzymkę. Pełne informacje o pielgrzymce podamy na spotkaniu.
6. W piątek, 01 maja, rozpoczynamy miesiąc nabożeństw majowych ku czci Najśw. Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii do Najśw. Maryi Panny będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na nie wszystkich parafian, szczególnie rodziców z dziećmi, zachęcamy też do odmawiania Litanii do Matki Bożej w domach lub przy kapliczkach jeśli nie można wziąć udziału w nabożeństwach w kościele.
7. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, spowiedź dzieci szkolnych od godz. 15.30 i Msza św. w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi także od godz. 17.30.
8. W sobotę, przeniesiona z niedzieli, 03 maja, Uroczystość NM Panny Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Konferencja dla wspólnot Żywego Różańca naszej parafii o godz. 17.00.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 w kaplicy w Knopinie doroczna uroczystość odpustowa ku czci NM Panny Królowej Polski.
10. Rodziców, dzieci i młodzież informujemy o szkołach katolickich promujących wartości chrześcijańskie. Na terenie naszej parafii w Smolajnach mamy Szkołę Podstawową, i Gimnazjum Stowarzyszenia szkół Katolickich w Polsce, w Olsztynie istnieje Zespół Edukacyjny im. Św. Rodziny. Zespół tworzą Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące. Szkoły te rozpoczęły nabór uczniów na nowy rok szkolny. Informacje o szkołach preferujących w wychowaniu wartości chrześcijańskie znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
11. Raz jeszcze zachęcamy do wspierania dzieła ratowania zabytków naszej bazyliki poprzez odpis 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty. Numer KRS znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

 

III Niedziela Wielkanocy                                                        19.04.2015 r.
Ogłoszenia duszpasterskie:
1. Dzisiejsza niedziela, trzecia Wielkanocy, rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. To okazja, by uczynić miejsce Słowu Bożemu w naszym życiu. W tym tygodniu, we środę parafia weźmie udział w organizowanym w różnych parafiach archidiecezji Maratonie Biblijnym. W naszym kościele, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, w godzinach od 9.00 do 17.15 będą czytane teksty poszczególnych Ewangelii. Zapraszamy wiernych do odwiedzania w tych godzinach naszego kościoła, wsłuchiwania się w słowa Ewangelii i adoracji Chrystusa, Odwiecznego Słowa, które stało się Ciałem. Zapraszamy też chętnych do czytania. Listę chętnych do czytania prowadzi Ks. Marcin. Zapisy są przyjmowane w zakrystii.
2. W dniu 22 kwietnia, w Gietrzwałdzie, spotkanie tegorocznych maturzystów i Msza św. dla nich o godz. 12.00.
3. We czwartek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. To także dzień imienin naszego Metropolity Arcybiskupa Wojciecha Ziemby. Otoczmy jego osobę naszą modlitwa. W naszym kościele Msze św. jak w dni powszednie.
4. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz.16.00.
5. W sobotę przypada święto św. Marka Ewangelisty.
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
7. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie.
8. Parafia nasza od wielu już lat w pierwszych dniach maja odbywa pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu. W tym roku zapraszamy chętnych na Parafialną Pieszą Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę, 02 maja. Jak zwykle planujemy wyjść o godz. 7.00, uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00 w Gietrzwałdzie i po Mszy św. powrót autokarem do Dobrego Miasta. Przewidywane koszta pielgrzymkowe to 30 zł. od osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy się zapisywać na pielgrzymkę do końca kwietnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe w celach organizacyjnych przewidujemy na dzień 30 kwietnia, po Mszy św. wieczornej w Sali Domu Rekolekcyjnego.
9. Dziękuję za złożone w ostatnim czasie ofiary na renowację chrzcielnicy naszego kościoła.
10. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży. Droga. 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512