OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXII Niedziela Zwykła                                                                                                                        01.09.2019 r.
1. Dzisiaj, 01 września, obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń historii naszego kontynentu – Europy jak i całego świata. Wojna toczyła się nie tylko na frontach, lecz jako wojna totalna uderzała w całe społeczeństwa. Do dzisiaj brakuje dokładnych danych dotyczących wyniszczenia ludności, struktury materialnej państw i narodów. Dzisiaj modlimy się za ofiary II wojny światowej i o pokój dla całego świata.
2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Dzisiaj wznawiamy Msze św. o godz. 13.30 we wszystkich punktach dojazdowych w naszej parafii. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na administrację diecezjalną.
3. Jutro, 02 września, w szkołach podstawowych i średnich rozpoczyna się nowy rok szkolny 2019/20. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w naszym kościele będzie odprawiona o godz. 8.00. Zapraszamy na nią wszystkie środowiska szkół podstawowych i średnich naszej parafii. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w kaplicy w Smolajnach o godz. 9.00.
4. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00. Wrześniowa Godzina Święta od godz. 17.00.
5. W pierwszy piątek września od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Od godz. 15.30 spowiedź święta i Msza św. o godz. 16.00.Także spowiadać będziemy od godz. 17.30. Uczniów szkół podstawowych i średnich zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. u początku nowego roku szkolnego, tak, by nowy czas pracy rozpoczynać w pojednaniu z Bogiem w nadziei Jego błogosławieństwa.
6. W pierwszą sobotę miesiąca wznawiamy spotkania z Wspólnotami Kół Różańcowych naszej parafii w oratorium o godz. 17.00.
7. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczynamy pracę formacyjna z ministrantami. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 09.00 dla kandydatów i o godz. 1o.00 dla starszych. Na pierwsze spotkanie w sobotę zapraszamy nowych kandydatów z ich rodzicami. Zgłoszenia nowych kandydatów przyjmuje Ks. Eryk – opiekun ministrantów.
8. W przyszłą niedzielę, 08 września, w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, będą się odbywały doroczne uroczystości odpustowe połączone z archidiecezjalnymi dożynkami. Organizujemy wyjazd autokarowy na te uroczystości. Zgłoszenia na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu przyjmujemy w zakrystii. Koszta wyjazdu to 30 zł od osoby. Wyjazd autokaru sprzed kościoła, w przyszłą niedzielę, o godz. 8.30.
9. Na to święto dziękczynienia w Gietrzwałdzie zaproszeni są szczególnie rolnicy – mieszkańcy wsi z wieńcami dożynkowymi. Apelujemy do rolników, kół gospodyń wiejskich, sołtysów i organizacji rolniczych o przygotowanie wieńców i włączenie się w procesję dziękczynną w Gietrzwałdzie.

10. Informujemy, że w sobotę, 14 września Mszą św. o godz. 11.30 w naszym ko0ściele rozpoczną się gminne obchody dziękczynienia za tegoroczne plony.
11. Informujemy, że 14 września, przygotowywana jest w Polsce wielka modlitwa pod hasłem „Polska pod Krzyżem” . Centralnym miejscem tej modlitwy jest Włocławek – Lotnisko Kruszyn. Modlitwa rozpocznie się o godz. 10.45 a zakończy Msz ą sa. z niedzieli o godz. 3.00. Ta akcja jest kontynuacją Wielkiej modlitwy pokutnej na Jasnej Górze, Różańca do Granic jakie miały miejsce w latach poprzednich. Tegoroczna Wielka Modlitwa Polska Pod Krzyżem odbywa się w czasie gdy doświadczamy licznych w naszym kraju profanacji Eucharystii, wizerunku Matki Bożej, nienawistnych napaści na kapłanów a nawet zniszczenia ołtarza podczas sprawowanej Mszy św. W tym trudnym czasie Kościoła jako ludzie wiary i nadziei jesteśmy wezwani do wspólnej modlitwie pod Krzyżem znakiem Zwycięstwa i Nadziei.
Dysponujących czasem , środkami lokomocji i zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. W naszej parafii przygotujemy specjalne nabożeństwo byśmy także mogli włączyć się w tę Wielką Modlitwę „Polska pod Krzyżem”
12. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, gazeta Chrystus i Ty niosąca informacje o akcji „Polska Pod Krzyżem”

XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019 r.
1. W niedzielę dzisiejszą w naszej parafii gościmy Księdza Piotra Matwiejczuka proboszcza Parafii w Różnowie, który zbiera ofiary na budowę kościoła. Wszystkim składającym ofiary na ten cel bardzo serdecznie dziękuję.
2. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszamy parafian na kolejny w tym roku Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Wieczór rozpoczniemy Mszą świętą, po której będzie wspólny różaniec. Po nim modlitwa adoracyjna i zakończenie Wieczoru apelem maryjnym.
3. We środę, 14 sierpnia, przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i Męczennika Auschwitz. W Kaplicy w Barcikowie tego dnia przypada doroczny odpust z Mszą św. o godz. 17.00.
4. We czwartek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMPanny. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszach św. poświęcimy bukiety zbóż, owoców i warzyw z pól i ogrodów tego lata. W tę Uroczystość członkowie Kół Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
5. W przyszłą niedzielę, trzecia niedzielę sierpnia, ofiary na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów.
6. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka.

XV Niedziela Zwykła 14.07.2019 r.
1. Trwa czas urlopów i wakacji. Niech ten czas służy także odnowie naszego życia duchowego. Niech nie zabraknie codziennej modlitwy, korzystania z sakramentów św., i pobożnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.
2. We czwartek zapraszamy na cotygodniową adorację Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
3. Informujemy, że jest przygotowywany w Dobrym Mieście zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 z rocznika 1969, który odbędzie się 07 września tego roku. Organizatorzy pozostawili ulotki poświęcone tej sprawie, są one wyłożone na stoliku przy końcu nawy głównej kościoła. Informacja jest także na tablicy ogłoszeń.
4. Zachęcamy szczególnie młodych parafian do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Informacje o zgłoszeniach i udziale znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń. Pielgrzymka wychodzi z miast naszej Archidiecezji 28 lipca, wchodzi na Jasna Górę 13 sierpnia.
5. Polecamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny.

XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019 r.
1. Dzisiaj pierwsza niedziela lipca. Dzisiaj po sumie modlitwy wstawiennicze i procesja eucharystyczna.
2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na administracje diecezjalną. Dzisiaj po Mszach św., w zakrystii, można wpłacać zadeklarowane składki członkowskie TP KUL.
3. We czwartek przypada święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.
4. W piątek przypada wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, Patrona Archidiecezji Warmińskiej.
5. W sobotę 13 lipca zapraszamy na kolejny Wieczór Modlitwy Fatimskiej. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wspólna modlitwa różańcowa zakończona adoracją Najśw. Sakramentu, po której będzie Apel Maryjny. Intencje modlitwy różańcowej składamy jak zwykle przy obrazie M Bożej NPomocy.
6. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Arka

XIII Niedziela Zwykła                                                                                                                         30.06.2019 r.
1. Wczoraj zakończyły się Dni Eucharystyczne w naszej parafii. Bardzo dziękuję wszystkim , którzy wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, szczególnie wszystkim wspólnotom i stowarzyszeniom religijnym, które wypełniały czas wspólną modlitwą.
2. Dzisiaj ostatnia, piata niedziela czerwca. Dzisiaj połowa ofiar składanych na tacę jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
3. Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów. Starajmy się przeżyć ten czas w wierności wobec Boga. Prosimy rodziców, młodzież i dzieci o zachowanie takiej religijnej wrażliwości, która pozwoli pogłębić życie religijne, uchroni od zaniedbań i obojętności i poprowadzi ku spotkaniu z Chrystusem zbawiającym człowieka na Mszach św. w niedziele i święta, podczas osobistej modlitwy oraz życia sakramentami.
4. W miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy odwiedziny chorych w pierwsze piątki miesiąca oraz konferencje dla wspólnot różańcowych w pierwsze soboty miesiąca.
W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty w godzinach od 10.00 do 12.00 a w środy i piątki w godz. 16.00 do 18.00.
W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w kaplicach dojazdowych w Knopinie, Łęgnie i Praslitach. Wznowimy je w pierwszą niedzielę września.
5. W pierwszy czwartek miesiąca lipca cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00 i Godzina Święta od godz. 17.00.
6. W pierwszy piątek miesiąca Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. w godzinach porannych oraz od godz. 17.30.
7. W sobotę , 06 lipca, godz.. 5.00 z kolegiaty św. Jerzego w Kętrzynie wyruszy 29 Warmińska Pielgrzymka Piesza do Ostrej Bramy w Wilnie. Informacje o zapisach uczestnictwie znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy także informacje o Pieszej Warmińskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Dysponujących czasem i pragnących przeżyć rekolekcje w drodze zachęcamy do uczestnictwa.
8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny.


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej                                                                                       16.06.2019 r.

1. W niedzielę dzisiejszą uroczyście dajemy świadectwo o naszej wierze w Jednego Boga ale w Trzech Osobach. Uwielbiamy Boga Ojca za dzieło stworzenia, Syna Bożego za dzieło odkupienia i Ducha św. za dzieło uświęcenia.
2. W niedziele dzisiejszą w naszym mieście odbędzie się pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny. Po Mszy św. o godz. 10.00 nastąpi przemarsz rodzin ulicami miasta na plac przy baszcie gdzie będą miały miejsce występy i zabawy dzieci oraz przygotowane niespodzianki. Zapraszamy do licznego udziału by dać świadectwo piękna życia w rodzinie i z rodziną.
3. We środę zakończenie roku szkolnego 2018/19. Uczniów nauczycieli i rodziców zapraszamy na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego , będzie ona odprawiona o godz. 8.00.
4.
We czwartek tego tygodnia, 20 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Jak każdego roku po Mszy św. o godz. 10.00 na ulice naszego miasta wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie do czterech ołtarzy, gdzie oddamy cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie i przyjmiemy błogosławieństwo. Mieszkańców Dobrego Miasta prosimy o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych miejscach. Członków procesji prosimy o obecność. Bardzo prosimy o nowych, młodszych i w pełni sił panów do procesji. Mile widziana jest także młodzież – chłopcy i dziewczęta. Zwracamy się też z prośbą do rodziców, by dzieci klas młodszych oraz po pierwszej komunii św. przyszły na Mszę św. o godz. 10.00, o ile to możliwe w strojach komunijnych, i włączyły się w procesję eucharystyczną. Uroczystość Bożego Ciała trzeba przeżywać zawsze jako publiczne wyznanie naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Chlebie Eucharystycznym a czynnie włączając się w przeżycie tej Uroczystości mamy przysparzać chwały Naszemu Panu.
5. W oktawie po Bożym Ciele procesje eucharystyczne będą codziennie po nabożeństwach o godz. 17.30 z wyjątkiem niedzieli.
6. W piątek, 21 czerwca zapraszamy parafian do naszego kościoła na obchody 100 lecia Policji Państwowej. Uroczystość jest przygotowywana przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie, Starostwo Powiatu Olsztyńskiego oraz Urząd Miejski w Dobrym Mieście O godz. 13.00 Mszę św . z udziałem Kompanii Honorowej Policji, orkiestry wojskowej, oraz wysokich przedstawicieli władz państwowych i samorządowych odprawi Ksiądz Arcybiskup Senior Edmund Piszcz. Po Mszy św. Apel na Placu za Basztą.
7. W przyszłą niedzielę przypada doroczny odpust w Glotowie z Mszą św. na Kalwarii o godz. 12.00. Z naszej parafii piesza pielgrzymka do Glotowa wyrusz sprzed kościoła o godz. 10.00.W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
8. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.


VII Niedziela Wielkanocna                                                                                                                   02.06.2019 r.
Wniebowstąpienie Pańskie
1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. W Naszej Ojczyźnie ten dzień przeżywamy jako Dzień Dziękczynienia w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka Jana Pawła II. Pielgrzymka ta odbyła się w dniach 02 – 10.06. 1979 roku. Papież odwiedził wówczas Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Pamiętamy wielką modlitwę Papieża na Placu Zwycięstwa w Warszawie z wołaniem o moc Ducha św. dla odnowy oblicza Ziemi Ojczystej a także testament tej pielgrzymki z Błoni Krakowskich będący apelem do wszystkich Polaków: „musicie być mocni, musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości…” Pielgrzymka ta stała się impulsem do wielkiego przebudzenia Narodu, które poprowadziło do przemian społecznych i politycznych w naszym kraju, wstrząsnęło fundamentami komunizmu i poprowadziło w stronę III Rzeczpospolitej. Dzisiaj za to wszystko składamy dziękczynienie.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. Zapraszamy parafian na codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są odprawiane o godz. 17.30.
4. We środę o godz. 16.30 w Domu Rekolekcyjnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców w sprawie wyjazdu wakacyjnego do Jastarni.
5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00, Czerwcowa Godzina Święta od godz. 17.00.
6. W pierwszy piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Czcicieli Chrystusa Miłosiernego zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Dzieci szkolne będziemy spowiadać od godz. 15.30. Msza św. dla nich o godz. 16.00
7. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę, 08 czerwca, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. wieczornej w kaplicy Domu Rekolekcyjnego.
8. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
9. Informujemy parafian, że w przyszłą niedzielę, 9 czerwca, o godz. 19.00 na dziedzińcu naszej kolegiaty odbędzie się koncert Musica Warmiensis na podstawie zapisów nutowych z XVIII i początku XIX wieku przechowywanych w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie. Współorganizatorami koncertu są: Biblioteka Seminarium Duchownego „ Hosianum”w Olsztynie, Urząd Miejski oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście. Zespół „Cappella Warmiensis Restituta” składający się z muzyków z całej Polski, specjalizujących się w wykonywaniu muzyki dawnej, zaprezentuje utwory wokalno-instrumentalne, które 200 lat temu uświetniały nabożeństwa i uroczystości kościelne w naszym mieście. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które po latach zapomnienia ożywi muzykę z dawnych wieków. W naszym regionie planowane są trzy takie koncerty, pierwsze zaś wykonanie odbędzie się w Dobrym Mieście wpisując się tym samym w obchody 690 lecia istnienia naszego miasta. Wydarzenie to potrwa około godzinę. Wstęp jest bezpłatny. W przypadku niekorzystnej pogody koncert odbędzie się w kolegiacie.
10. W przyszła niedzielę, w Olsztynie, odbędzie się Marsz dla Życia i Rodzin. Rozpocznie go Msza św. w katedrze olsztyńskiej o godz. 11.00. Potem przemarsz ulicami miasta i piknik rodzinny w Gietrzwałdzie. Już dzisiaj mieszkańców Dobrego Miasta zapraszamy także na Marsz dla Życia i Rodziny, który z inicjatywy Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w naszym mieście 16 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00. Program Marszu podamy w przyszła niedzielę.
11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Gazeta „Chrystus i Ty” wyłożona na stolikach. 


V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.
1. W niedzielę dzisiejszą w naszej parafii dzieci klas III szkół podstawowych przystąpią do I Komunii św. W ciągu nadchodzącego tygodnia do piątku włącznie będą uczestniczyły w „ białym tygodniu”. Dzieci przyjdą do kościoła na godz. 17.15, będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym i bezpośrednio po nim we Mszy św., podczas której będą przystępowały do Stołu Pańskiego.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 katecheza przedmałżeńska.
3. We czwartek cotygodniowa adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
4.W przyszłą niedzielę, na Mszę św o godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas IV szkół podstawowych naszej parafii, które przed rokiem przystąpiły do I spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dzieci z okazji pierwszej rocznicy spowiedzi i  Komunii św. w piątek o godz. 16.00. 
4. Wczoraj trzech diakonów naszej archidiecezji, w Gietrzwałdzie rozpoczęło tygodniowe rekolekcje przygotowujące do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. W sobotę, 25 maja, o godz. 10.00 z rąk Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego diakoni przyjmą sakrament kapłaństwa, pośród nich nasz parafianin, diakon Szymon Wawrzyńczak. Szczególnie w tych dniach trwających rekolekcji, ogarniajmy diakonów naszą, wstawienniczą modlitwą.
5. Ksiądz Neoprezbiter Szymon w przyszłą niedzielę, 26 maja, o godz. 11.30 w naszym kościele odprawi Mszę św. Prymicyjną, po której udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Ksiądz Szymon w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 poprowadzi także nabożeństwo majowe. Na te nadchodzące uroczystości parafian serdecznie zapraszamy.

6. Wydział Teologii UWM zaprasza maturzystów do podjęcia studiów w zakresie teologii i nauk o rodzinie. Informacje o studiach i rekrutacji kandydatów znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
7. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. 

Ambona

Przekaż 1% podatku na rzecz renowacji zabytków
 Bazyliki Dobromiejskiej
za pośrednictwem Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty
Nr KRS:0000106099
Numer konta Parafii Najświętszego Zbawiciela
i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście

23 1240 5615 1111 0000 5735 4512